Check the official site for updates
Note: Heats are subject to change and be revised due to scratches and corrections between now and meet day.
MileStat.com Elite Track Classic presented by Lucky Foot
4/27/2012 - 4/28/2012
Sports Backers Stadium, Richmond, VA
Event #1 - Developmental Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Samantha Rafalowski 11 Henrico
2 Micah Dupie 9 Chancellor
3 Brenda Kerns 11 Cosby 7:00.24
4 Megan Davis* 10 Cosby 6:55.34
5 Jennifer Sacco 10 Cosby 6:55.24
6 Emma McCormack 9 Cosby 6:45.24
7 Mary Kate Gibbons 9 Cosby 6:45.14
8 Kathryn LeBey 8 Saint Catherine s 6:42.36
9 Ashley Young 10 Lee-Davis 6:40.28
10 Sonia Blough * 11 Maggie Walker 6:37.74
11 Christa Schuping 10 Veritas Classical Christi 6:34.15
12 Kasey Mitchell 9 Manchester High School 6:33.46
13 Sophia Wischnewski 9 Chancellor 6:33.14
14 Madison Clodius 10 Chancellor 6:31.96
15 Erica Medina 11 Manchester High School 6:31.74
16 Cecie Negron 9 Cosby 6:31.66
17 Emily Earls* 10 Lee-Davis 6:31.15
18 Lia Russell * 11 Maggie Walker 6:29.56
19 Courtney Diamond 12 Manchester High School 6:29.33
20 Cindy Spratley 9 Collegiate 6:25.63
21 Clara Davis 9 Collegiate 6:25.39
Heat 2
1 Erin Alkire* 10 Hanover 6:24.48
2 Delaney Thornton 10 Manchester High School 6:22.52
3 Emily Dutton* 10 Midlothian High School 6:21.84
4 Jocelyn Quispe 11 Potomac Senior High Schoo 6:19.54
5 Helen Brodersen* 10 Henrico 6:16.98
6 Wynne Barsanti 8 Saint Catherine s 6:14.69
7 Holly Keyser 11 Manchester High School 6:14.65
8 Alyssa Queen 9 Bruton 6:14.50
9 Sarah Whitaker 8 Collegiate 6:13.35
10 Lauren Simonsen 10 Jamestown 6:10.56
11 Holly Marlin 9 Manchester High School 6:09.74
12 Rachel Young 8 Saint Catherine s 6:05.24
13 Catlin Miller 10 Potomac Senior High Schoo 6:02.25
14 Jenna Bender 11 Glen Allen High School 6:00.69
15 Rachel Sitison * 10 Glen Allen High School 6:00.41
16 Nicolette Impastato* 10 Cosby 5:59.64
17 Megan Paul 9 Lee-Davis 5:53.25
18 Haley Simonsen 10 Jamestown 5:52.61
19 Courtney Chenault* 9 Hanover 5:49.45
20 Avery Gillem 9 Jamestown 5:44.22
21 Morgan Lewis 7 Veritas Classical Christi 5:42.11
22 Madisen Kopfer 9 Jamestown 5:42.10
Event #2 - Developmental Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Jalan Perkins 9 Chancellor
2 Andrew Innis 11 Norfolk Collegiate 6:16.21
3 Sean Moore 10 Potomac Senior High Schoo 6:11.64
4 David Cortez 9 Meadowbrook 6:07.24
5 Tyson Yancey 10 Meadowbrook 6:04.24
6 Will Gorden 9 Manchester High School 5:55.24
7 John Hazelton 8 Collegiate 5:51.44
8 Andrew Easterwood 10 Potomac Senior High Schoo 5:50.24
9 Patrick Holder 9 Cosby 5:49.24
10 Thomas Garner 9 Cosby 5:46.14
11 Tyler Fulkerson* 10 Cosby 5:45.74
12 Desmond Marrow 9 Potomac Senior High Schoo 5:45.24
13 Joseph Anderson 10 Cosby 5:41.68
14 Jacob Phillips 9 Manchester High School 5:40.54
15 Victor Hinton 9 Potomac Senior High Schoo 5:37.72
16 Vincent Morris* 10 Cosby 5:36.65
Heat 2
1 Luke Thompson 9 Hanover 5:35.24
2 Ian Frith 9 Veritas Classical Christi 5:35.24
3 Charles Shanker 11 Norfolk Collegiate 5:35.19
4 Matthew Seward 9 Lee-Davis 5:31.96
5 Thomas Cottingham 9 Manchester High School 5:30.24
6 Ryan Wolfe 8 Manchester High School 5:30.24
7 Ryan Duncan * 11 Maggie Walker 5:29.64
8 Dakota Green 9 Forest Park 5:26.24
9 Jon Taylor - Fishwick 11 Norfolk Collegiate 5:25.74
10 Thomas Betro 9 Bruton 5:25.10
11 John Collinson 10 Benedictine 5:20.75
12 Wes Camet 10 Benedictine 5:20.73
13 Cameron Wojcieszak 9 Bruton 5:20.38
14 Cody Duff 9 Manchester High School 5:19.95
15 Jimmy Banta 8 Collegiate 5:19.45
16 Ryan Longman 9 Chancellor 5:18.39
17 Josh Kimball 11 Chancellor 5:17.64
Heat 3
1 Jonathan Ellis 9 Monacan 5:16.64
2 Thomas Richards 9 McLean 5:15.44
3 Ryan Davidson 10 Potomac Senior High Schoo 5:14.42
4 Matt Stopkey 10 Douglas Freeman 5:13.22
5 Kaleb Stevens 8 Prince George High School 5:12.29
6 Alex Gilliam 9 Douglas Freeman 5:11.71
7 Jared McCartt 9 Monacan 5:10.74
8 Alex Franck 9 Veritas Classical Christi 5:10.24
9 Max Weidman 8 York 5:10.23
10 Patrick Wachter 9 Maggie Walker 5:09.99
11 Steve Turack 10 Norfolk Collegiate 5:09.48
12 Jonathan Chudoba 9 Lee-Davis 5:07.84
13 William Mayer 10 Douglas Freeman 5:07.43
14 Simon Wake * 12 Maggie Walker 5:06.57
15 Zach Shumacer 11 Forest Park 5:06.50
16 Tim Myers * 10 Maggie Walker 5:05.41
17 Jay Patel* 10 Meadowbrook 5:05.24
Heat 4
1 Patrick Christian * 11 Atlee 5:04.08
2 Matt Heinicke-Peart 9 Douglas Freeman 5:03.44
3 Cameron Upshaw* 10 Hanover 5:02.57
4 Andrew Franco 9 Atlee 5:02.53
5 Morgan Vest 9 Lee-Davis 5:02.01
6 Ben Whisnant 9 Atlee 5:01.70
7 Aran Grieser 10 Kellam 5:01.41
8 Noah Griskauskas 9 Douglas Freeman 5:01.00
9 William Bennett 8 Collegiate 5:00.23
10 Caleb Haneline 10 Hanover 5:00.16
11 Sam Robbins 10 Manchester High School 4:59.75
12 Joseph Boyle 9 Maggie Walker 4:58.04
13 Dalton Hedrick 9 Chancellor 4:56.32
14 Ryan Zarkowski 9 Kellam 4:56.24
15 Miles Clikeman 8 Veritas Classical Christi 4:55.34
16 Peyton Artz 9 Douglas Freeman 4:52.93
17 Tre Harris 9 Manchester High School 4:51.88
Event #3 - Developmental Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
3 Emily Abbey * 10 Maggie Walker 33.41
4 Margaret Jewett 9 Maggie Walker 32.43
5 Kaelyn Bass-Smith 11 Manchester High School 32.94
6 Laura Fuhr 9 Maggie Walker 33.00
Heat 2
2 Emily Condlin 7 Saint Catherine s 31.87
3 Alyssa Barnett 9 Norfolk Collegiate 31.75
4 Kiva Adams 11 Norfolk Collegiate 31.53
5 Alexis Shelton 9 Norfolk Collegiate 31.54
6 Danielle Price * 10 Maggie Walker 31.84
Heat 3
1 Genevieve Carrasco 11 Cosby 31.14
2 Latia Simon 11 Manchester High School 30.94
3 Alice Davenport 9 Hanover 30.74
4 Alexus Rose 9 Highland Springs 30.65
5 Katherine Hansen 12 McLean 30.71
6 Brianna Whicker 9 Highland Springs 30.74
7 Sierra Lackey 9 Lee-Davis 31.09
8 Kia Jordan * 11 Maggie Walker 31.34
Heat 4
1 Janelle Pace 10 Cosby 30.54
2 Diamond Chapman 9 Manchester High School 30.37
3 Jenny Kim 9 McLean 30.04
4 Allison Depew 9 Lee-Davis 29.73
5 Briana Ampy 9 Meadowbrook 29.94
6 Kaitlin Foster 10 Highland Springs 30.24
7 Samantha Brown 9 Highland Springs 30.49
8 Liza Zechini 10 Thomas Jefferson (Richmon 30.64
Heat 5
1 Fatima Walker 9 Meadowbrook 29.34
2 Alexandra Kohout 10 McLean 29.23
3 Jessica Destry 10 ARMSTRONG 28.84
4 Eryn Carlisle 7 Saint Catherine s 28.75
5 Jonniece Scott 9 Manchester High School 28.80
6 Tiondra Travers 9 Highland Springs 29.04
7 Naya Nicholson 8 Saint Catherine s 29.24
8 Jasmine Neville 9 Cosby 29.63
Heat 6
1 Courtney Smithers 9 Glen Allen High School 28.54
2 Kayla Helms* 10 Cosby 28.14
3 Briah Bond 9 Highland Springs 28.01
4 Madeline White 8 Collegiate 27.50
5 Sierra Garland 9 Manchester High School 27.91
6 Alexis Gregory 9 Cosby 28.06
7 Kailee Parynik 11 Cosby 28.14
8 Raissa Nakintum 10 Chancellor 28.74
Event #4 - Developmental Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
2 Jordan Wanzer 9 Potomac Senior High Schoo
3 Evan Byrd 9 Potomac Senior High Schoo
4 Andrew Innis 11 Norfolk Collegiate 28.44
5 Victory Harrison 9 Highland Springs 28.54
6 Josh Ellis 9 Potomac Senior High Schoo
Heat 2
1 J'son Cooper-Ochoa 10 Bruton 27.75
2 Kyle Dudding 9 Cosby 27.74
3 Raiquan Thornton 10 Highland Springs 27.64
4 Austin Seidel 9 Cosby 27.24
5 Omar Ross 10 Thomas Jefferson (Richmon 27.48
6 Charles Shanker 11 Norfolk Collegiate 27.65
7 Jon Taylor - Fishwick 11 Norfolk Collegiate 27.74
8 Julian Battle 10 Manchester High School 27.94
Heat 3
1 Rubin Patterson 10 Manchester High School 27.14
2 Christian Maye 8 Manchester High School 26.54
3 Brandon Santiago 12 Norview 26.42
4 Matthew Fleming 9 Manchester High School 26.14
5 Tyvonn Williams 9 Potomac Senior High Schoo 26.17
6 Jonathan Decker 9 Cosby 26.44
7 Anthony Snead 9 Manchester High School 26.74
8 Isiah Mason 10 Manchester High School 27.18
Heat 4
1 Andrew Price 11 Atlee 25.85
2 Montae Taylor 10 Highland Springs 25.74
3 Javaughn Gordon 9 Atlee 25.34
4 Zach Khammumkun 9 Cosby 25.24
5 Rodneyke Jordan 11 Highland Springs 25.24
6 Imad Haque 12 Norfolk Collegiate 25.46
7 Luke Roberts 9 Cosby 25.84
8 Ryan Russell 10 Norfolk Collegiate 26.01
Heat 5
1 Carlos Duncan 11 Potomac Senior High Schoo 25.06
2 Sheldon Harris 9 Lee-Davis 24.95
3 Samuel Sanders 9 Manchester High School 24.93
4 Evan Weinstock 10 McLean 24.61
5 Nicholas Williams* 11 Cosby 24.74
6 Jonah Tersol 10 Lee-Davis 24.94
7 Elwin Carter 10 Highland Springs 24.99
8 Parris Neal 11 Highland Springs 25.17
Heat 6
1 Pablo Rodriguez 11 McLean 24.56
2 Ej Moss 10 Glen Allen High School 24.27
3 Donnel Coley 9 Highland Springs 24.22
4 Blake Stattelman 9 Lee-Davis 24.07
5 Matt Geiger 12 Cosby 24.14
6 Del'Quon Mundy 9 Lee-Davis 24.24
7 Corey Brown 12 Highland Springs 24.51
8 Myles Brown 9 York 24.60
Event #5 - High School Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 Manchester High School B 11:45.00
2 Thomas Dale A 11:39.68
3 Henrico A 11:21.17
4 Riverbend High School A 10:55.24
5 Tallwood A 10:46.80
6 ARMSTRONG A 10:45.50
7 Deep Run A 10:30.07
8 Collegiate A 10:27.02
9 James River (Midlothian) A 10:24.54
Heat 2
1 Mills Godwin A 10:07.84
2 Manchester High School A 9:59.74
3 Lee-Davis A 9:59.17
4 Jamestown A 9:56.47
5 Maggie Walker A 9:54.44
6 Elizabeth Seton High School A 9:54.30
7 Douglas Freeman A 9:40.91
8 Atlee A 9:38.80
9 Kellam A 9:38.72
10 McLean A 9:34.67
11 Forest Park A 9:33.35
Event #6 - High School Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 James River (Midlothian) A 9:09.24
2 Oscar Smith High School A 9:05.54
3 Matoaca High School A 9:04.00
4 Atlee A 8:57.83
5 Jamestown A 8:54.87
6 Thomas Dale A 8:54.24
7 Patrick Henry (Ashland) A 8:50.24
8 Veritas Classical Christian Scho A 8:40.79
9 McLean A 8:40.47
10 Manchester High School B 8:40.24
11 Collegiate A 8:39.44
12 Maggie Walker A 8:36.55
13 Glen Allen High School A 8:35.12
14 New Kent A 8:32.00
15 Chancellor A 8:28.12
Heat 2
1 Manchester High School A 8:27.87
2 Riverbend High School A 8:25.15
3 Mills Godwin B 8:20.04
4 West Potomac A 8:20.00
5 Hanover A 8:19.74
6 Tallwood A 8:19.07
7 Hermitage A 8:17.52
8 Midlothian High School A 8:15.24
9 Deep Run A 8:14.37
10 Kellam A 8:14.24
11 Forest Park A 8:10.97
12 Mills Godwin A 8:06.83
13 Bearden High School A 8:02.02
14 Churchland A 8:00.69
15 Stafford High School A 7:59.98
Event #7 - High School Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
3 Maggie Walker A 56.98
4 Deep Run A 54.27
5 McLean A 56.34
6 Thomas Jefferson (Richmond) A
Heat 2
2 Manchester High School B 53.94
3 Hanover A 53.83
4 Thomas Dale A 53.08
5 Douglas Freeman A 53.38
6 James River (Midlothian) A 53.94
7 Jamestown A 54.26
Heat 3
1 Bruton A 52.58
2 Elizabeth Seton High School A 52.29
3 Lee-Davis A 51.48
4 T.C. Williams A 51.33
5 Northumberland A 51.39
6 New Kent A 51.70
7 Atlee A 52.34
8 Highland Springs B 52.99
Heat 4
1 Ocean Lakes A 50.64
2 Meadowbrook A 50.04
3 Tallwood A 49.90
4 Patrick Henry (Ashland) A 49.32
5 Forest Park A 49.88
6 Manchester High School A 49.92
7 Henrico A 50.51
8 Highland Springs A 50.99
Event #8 - High School Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 Thomas Jefferson (Richmond) A 48.77
2 Manchester High School B 48.24
3 Glen Allen High School A 47.89
4 Atlee A 46.93
5 Maggie Walker A 47.63
6 Jamestown A 47.94
7 McLean A 48.44
Heat 2
1 Clover Hill A 45.55
2 Thomas Dale A 45.24
3 Mills Godwin A 45.07
4 Potomac Senior High School A 44.97
5 Douglas Freeman A 44.98
6 Hermitage A 45.24
7 Goochland A 45.54
8 Lee-Davis A 45.78
Heat 3
1 Deep Run A 44.79
2 L.C. Bird A 44.54
3 Tallwood A 44.42
4 Chancellor A 44.14
5 Oscar Smith High School A 44.38
6 Franklin A 44.44
7 Manchester High School A 44.55
8 Highland Springs B 44.94
Heat 4
1 Henrico A 44.08
2 Ocean Lakes A 43.55
3 Meadowbrook A 43.24
4 Forest Park A 42.49
5 Highland Springs A 42.56
6 Matoaca High School A 43.34
7 Varina A 44.05
8 Kempsville High School A 44.11
Event #9 - High School Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
3 Glen Allen High School A 4:39.57
4 New Kent A 4:36.39
5 Maggie Walker B 4:38.24
6 Manchester High School B 4:40.54
Heat 2
2 Maggie Walker A 4:30.58
3 Mills Godwin A 4:25.73
4 Varina A 4:24.31
5 James River (Midlothian) A 4:25.14
6 Chancellor A 4:30.37
7 Deep Run A 4:34.46
Heat 3
1 Atlee A 4:21.54
2 Bruton A 4:18.98
3 Thomas Dale A 4:18.47
4 Jamestown A 4:17.63
5 Meadowbrook A 4:18.24
6 Landstown A 4:18.83
7 Manchester High School A 4:19.54
8 Hermitage A 4:24.12
Heat 4
1 Patrick Henry (Ashland) A 4:12.84
2 Henrico A 4:12.43
3 Tallwood A 4:11.69
4 Elizabeth Seton High School A 3:59.66
5 ARMSTRONG A 4:05.44
6 Douglas Freeman A 4:12.06
7 Highland Springs A 4:12.78
8 McLean A 4:17.16
Event #10 - High School Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
2 Thomas Jefferson (Richmond) A 3:57.80
3 Maggie Walker A 3:49.67
4 Manchester High School B 3:48.47
5 Bruton A 3:49.24
6 Douglas Freeman A 3:51.01
Heat 2
1 Highland Springs B 3:45.08
2 Goochland A 3:40.24
3 Patrick Henry (Ashland) A 3:39.05
4 Meadowbrook A 3:36.74
5 Stonewall Jackson (Manassas) A 3:38.58
6 Manchester High School A 3:39.40
7 Jamestown A 3:42.46
8 Thomas Dale A 3:45.24
Heat 3
1 Highland Springs A 3:34.75
2 Tallwood A 3:33.62
3 Potomac Senior High School A 3:32.98
4 McLean A 3:32.64
5 New Kent A 3:32.78
6 Atlee A 3:33.44
7 T.C. Williams A 3:34.55
8 Deep Run A 3:35.67
Heat 4
1 Chancellor A 3:31.38
2 Henrico A 3:30.70
3 Oscar Smith High School A 3:27.15
4 Churchland A 3:22.35
5 John Marshall A 3:26.92
6 Lee-Davis A 3:30.36
7 Glen Allen High School A 3:30.78
8 Mills Godwin A 3:32.33
Event #11 - High School Girls 3200 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Lindsay Lickers 9 Maggie Walker 11:52.00
2 Leanna Eisenman 12 Warren County 11:51.24
3 Rachel Rabbitt 11 Grafton High School 11:48.10
4 Tia Mearns 11 Jamestown 11:47.75
5 Ariel Briales 11 Princess Anne High School 11:47.66
6 Katie Sperry * 10 Glen Allen High School 11:47.01
7 Megan Dister 10 Maury High School 11:45.60
8 Lindsey Blum * 11 Cosby 11:42.65
9 Molly Banta 12 Trinity 11:40.71
10 Laura Dobbs* 12 Deep Run 11:37.32
11 Becca Eudailey 12 New Kent 11:35.55
12 Elaine Dowell* 11 James River (Midlothian) 11:35.12
13 Kayla Fisher 9 Landstown 11:34.81
14 Kayla Gibbons 11 Warren County 11:31.34
15 Alexa Tabackman 12 McLean 11:23.80
16 Abby Motley 11 Kellam 11:19.27
17 Katharine Benfer* 10 Mills Godwin 11:14.76
18 Erin Dalton* 12 Mills Godwin 11:14.54
19 Hannah Mansbach 11 Glenelg Country School 11:09.14
20 Nicole Carter 11 Battlefield 11:08.54
21 Molly Breidenbaugh* 10 Hanover 11:04.22
22 Rachel Galton * 11 Maggie Walker 11:00.56
23 Kaila Blackburn* 12 Monacan 10:56.74
Heat 2
1 Marin Bader* 10 Mills Godwin 12:36.44
2 Haley Simonsen 10 Jamestown 12:34.61
3 Lacy Eubank* 11 Douglas Freeman 12:33.87
4 Becca Howe 9 Battlefield 12:33.33
5 Kaitlyn Mason 9 Atlee 12:32.94
6 Abby Bellows* 10 Hermitage 12:32.26
7 Rachel Gaunt* 11 Hanover 12:30.06
8 Gillian Saul 9 Cosby 12:29.31
9 Kelly Ward* 10 Cosby 12:26.41
10 Kendall Gilman* 11 Douglas Freeman 12:23.51
11 Rosemary O'Hagan 11 Saint Catherine s 12:20.83
12 Ashley Bruce 12 Grafton High School 12:19.32
13 Brittany Williams 9 Clover Hill 12:16.83
14 Madisen Kopfer 9 Jamestown 12:15.96
15 Paige Harrar * 11 Atlee 12:15.70
16 Kara Enoch 9 Tabb 12:05.95
17 Brianna Akright 9 Manchester High School 12:03.41
18 Allison Marshall 12 Princess Anne High School 12:01.74
19 Rachel Smith* 11 Douglas Freeman 11:58.07
20 Scarlett Bavin * 10 Atlee 11:57.06
21 Eva Estrada 12 George Mason 11:57.06
22 Carissa Pascanik 10 Ocean Lakes 11:56.97
23 Michele De Mars 12 George Mason 11:56.28
Heat 3
1 Bailey Psuik 9 Glen Allen High School 13:54.92
2 Beth Henshaw 10 Mills Godwin 13:47.36
3 Madison Lee 9 Ocean Lakes 13:42.73
4 Ladore Levenson 12 Mills Godwin 13:41.31
5 Brianna Dolecki 9 Deep Run 13:33.44
6 Bryanna Ruff 10 Cox 13:30.64
7 Holly Marlin 9 Manchester High School 13:28.74
8 Jenna Hopkins* 10 Midlothian High School 13:28.67
9 Sarah Scott 9 Menchville 13:27.82
10 Allison Nichols * 12 Patrick Henry (Ashland) 13:18.36
11 Taylor Brunke 9 Ocean Lakes 13:10.80
12 Emily Knerr 9 Deep Run 13:01.11
13 Kristina Bjorksten 10 McLean 12:58.54
14 Nellie Calkins 9 Douglas Freeman 12:55.39
15 Alecsys Brown 9 Douglas Freeman 12:53.25
16 Cassidy Clements 10 York 12:49.76
17 Hanna Sharp 11 Chancellor 12:48.96
18 Anne Johnson 10 Lake Braddock 12:45.24
19 Sabrina Poland 10 Battlefield 12:44.14
20 Lu Sevier 12 George Mason 12:42.24
21 Elizabeth Guidry 11 Mills Godwin 12:40.19
22 Julia Fraser * 10 Atlee 12:38.46
23 Emma Vieillescazes 12 George Mason 12:37.24
Event #12 - High School Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Ryan Peterson* 12 Midlothian High School 9:59.06
2 Dylan Sydnor 11 Grafton High School 9:58.36
3 Cody Wellons 10 Manchester High School 9:58.17
4 Robert Gilligan* 12 Douglas Freeman 9:58.01
5 Liam O'Connor 12 Bishop Ireton 9:56.87
6 John Will 10 Ocean Lakes 9:55.87
7 Dawson Connell 10 York 9:55.83
8 Jalen Custis 12 Landstown 9:52.69
9 Austin Alan Weaver 12 Deep Run 9:52.49
10 Chris Cantone 12 Trinity 9:51.64
11 Collin Hahn 9 Midlothian High School 9:51.38
12 Mac Strehler 11 Trinity 9:50.50
13 Reider Strehler 11 Trinity 9:50.41
14 Callum Weinberg* 12 Mills Godwin 9:49.79
15 Grayson Reid* 10 Deep Run 9:48.33
16 Andrew Osborne 12 York 9:46.82
17 Alex Corbett 9 Lake Braddock 9:39.22
18 Dan de Nijs* 12 Mills Godwin 9:37.04
19 Jack Little 12 York 9:37.01
20 Sean Willard* 11 Midlothian High School 9:36.44
21 David Cedillo 11 Brookville High School 9:34.96
22 Andrew Anderson * 12 Maggie Walker 9:33.90
23 Guy Shelby 12 Trinity 9:29.11
Heat 2
1 Eric Bianchi * 11 Clover Hill 10:31.38
2 Jonathan Forbes 11 T.C. Williams 10:30.91
3 Jamie Hiegel 9 Trinity 10:30.13
4 Alex Fleckenstein * 10 Maggie Walker 10:29.03
5 Wyatt Campbell 11 Patrick Henry (Ashland) 10:27.48
6 Alex Byrd * 10 Glen Allen High School 10:27.27
7 Lewis Millholland 11 McLean 10:26.92
8 Alexander Varon 10 Deep Run 10:22.33
9 Nick Farrell 12 Lake Braddock 10:17.18
10 Brandon Winters 12 Ocean Lakes 10:16.83
11 Glenn Rose 12 Tallwood 10:16.38
12 Alden Knipe 12 Trinity 10:16.36
13 Austin Smith * 12 Atlee 10:14.12
14 Travis Hinton 11 Chancellor 10:13.65
15 Sean Gardner * 12 Atlee 10:13.41
16 Zach Winne* 12 Thomas Dale 10:10.74
17 Matthew Pickering * 11 Maggie Walker 10:09.35
18 Dreux Gray 11 Menchville 10:08.44
19 Robert Taylor 12 Kellam 10:04.49
20 Lucas Nachman* 12 Hanover 10:03.97
21 David Gregory 11 Kellam 10:00.21
22 Taylor Garnowski* 11 Cosby 10:31.44
Heat 3
1 Caleb Haneline 10 Hanover 10:57.95
2 Freddie Shashaty 9 James River (Midlothian) 10:55.24
3 Robbie Starling 9 Cosby 10:52.71
4 Jacob Novak * 10 Clover Hill 10:51.91
5 John Dougherty Lake Braddock 10:50.24
6 Gabe Higgins 12 Thomas Dale 10:49.88
7 Connor Morgan* 12 Midlothian High School 10:47.26
8 Grant Raycroft 11 T.C. Williams 10:46.47
9 Jeremy M. Brown 11 George Mason 10:45.83
10 Buck Kirtland 10 Trinity 10:43.46
11 Daniel Bachman 10 McLean 10:42.29
12 Nate Miller 11 Norfolk Collegiate 10:40.64
13 Evan Ratke * 12 Atlee 10:38.68
14 Nick Myers 10 Warren County 10:38.30
15 Bruce Schlesman* 12 Mills Godwin 10:38.28
16 Adugna G'Mariam 11 T.C. Williams 10:35.54
17 Cobie Arnold * 10 Clover Hill 10:34.71
18 Tom Bavin * 12 Atlee 10:33.82
19 Brice Hornsby 11 Deep Run 10:33.32
20 Marshall Irby* 12 Douglas Freeman 10:33.24
21 Sam Murch* 10 Cosby 10:32.43
Heat 4
1 Jonathan Lee 10 Deep Run 11:29.04
2 Cameron Upshaw* 10 Hanover 11:27.53
3 Marcus Houston 11 Goochland 11:25.54
4 Steve Turack 10 Norfolk Collegiate 11:24.62
5 Morgan Potter* 10 Midlothian High School 11:24.34
6 Jp Gallagher 9 Cosby 11:23.05
7 Matt Longest* 10 Lee-Davis 11:19.11
8 James Pala 9 George Mason 11:18.24
9 Thomas Cole 10 Manchester High School 11:17.68
10 Jacob Harless 10 Douglas Freeman 11:14.13
11 Skyler Zunk 9 Cosby 11:12.22
12 Max Fullmer 9 Ocean Lakes 11:11.51
13 Ben Budinger 11 Midlothian High School 11:11.24
14 Elijah Shaw 11 Midlothian High School 11:10.40
15 Carter Mooney* 10 Lee-Davis 11:08.84
16 Jordan Robey 10 Battlefield 11:07.67
17 Prayant Hanjra 10 Battlefield 11:07.34
18 Morgan Vest 9 Lee-Davis 11:05.76
19 Matthew Margopoulos* 11 James River (Midlothian) 11:05.14
20 Kyle Manetz 9 Ocean Lakes 11:04.47
21 DanIel Gilman 9 Douglas Freeman 11:03.93
22 Brendan O'Sullivan 11 Princess Anne High School 11:03.21
23 Joseph Alexander Smith* 10 Prince George High School 11:02.28
24 Jesse Schaffer 11 George Mason 11:01.24
25 Cody Duff 9 Manchester High School 11:00.56
Event #13 - High School Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
2 Lucy Conte 10 Maggie Walker 20.84
3 Viviane Mao 9 Maggie Walker 20.41
4 Brianna Koppelmann 12 York 20.11
5 Caitlyn Truong 10 Lake Braddock 20.31
6 Sydney Barksdale * 10 Maggie Walker 20.53
Heat 2
2 Erica Herrera 12 Goochland 19.77
3 Emily Rueckert 12 George Mason 19.03
4 Margaret Duval 10 McLean 18.74
5 Ariana Carter 11 McLean 18.99
6 Keilah Sutton 12 Tabb 19.33
7 Emily String 11 Lake Braddock 19.83
Heat 3
1 Dez Ferguson 10 Chancellor 18.66
2 Kate Pollard 10 Maggie Walker 18.53
3 Caitlyn Charity 12 Charles City County 18.40
4 Annie Brown 11 McLean 18.29
5 Nikki Nielsen 10 Prince George High School 18.34
6 Charlotte Lathrop 12 George Mason 18.45
7 Madeleine Smith * 12 Douglas Freeman 18.55
8 Bri Miller 9 Saint Catherine s 18.70
Heat 4
1 Allison McLaughlin 11 Atlee 18.08
2 Elisa Hendriksen 9 Cosby 17.96
3 Sakura Lim * 12 Douglas Freeman 17.93
4 Logan Gregory 10 Thomas Dale 17.91
5 Jessica Krauss* 10 Mills Godwin 17.93
6 Taylor Franklin Battlefield 17.95
7 Caroline Lewis * 12 Douglas Freeman 17.96
8 Nadia Khoury 9 Trinity 18.16
Heat 5
1 Miriam Wade 10 Lake Braddock 17.74
2 Kailee Parynik 11 Cosby 17.57
3 Danielle Stephens * 12 Maggie Walker 17.49
4 Lauren Bowling 11 George Mason 17.45
5 Elizabeth Johnson 11 Douglas Freeman 17.46
6 Leah Gittens 10 York 17.53
7 Emily Mellman 12 Jamestown 17.68
8 Danielle Holzhauser 11 New Kent 17.82
Heat 6
1 Kiah Johnson 11 Potomac Senior High Schoo 17.36
2 Janae Jones* 12 Clover Hill 17.22
3 Javonne Antoine 10 Elizabeth Seton High Scho 17.18
4 Trynasha Crenshaw 12 Ocean Lakes 16.90
5 Jennifer Zhu 12 T.C. Williams 17.04
6 Kaimaya Lewis 9 Thomas Dale 17.20
7 Charlotte Cross 9 Saint Catherine s 17.36
8 Sierra Richards 11 Manchester High School 17.41
Heat 7
1 Shakiya Sheppard* 10 Lee-Davis 16.52
2 Jazmine Miller* 12 Meadowbrook 16.45
3 Carly Feyerabend 9 Atlee 16.31
4 Sydney Davis 9 Hermitage 16.27
5 Shanice Goode 12 Meadowbrook 16.27
6 Paige Agnew 11 Ocean Lakes 16.32
7 Claire Gloss 9 Battlefield 16.52
8 Jonniece Scott 9 Manchester High School 16.74
Heat 8
1 Brooke Perdue* 12 Patrick Henry (Ashland) 16.09
2 Eva-Mallay Atcherson 12 Elizabeth Seton High Scho 15.71
3 Lachyna Roe 9 Henrico 15.62
4 Malisa Dang* 12 Clover Hill 15.40
5 Jennie Fofi 11 Lake Braddock 15.55
6 De'Nisha Smith 11 Cosby 15.70
7 Virginia Hill 12 Battlefield 16.08
8 Rachel Delony* 11 Lee-Davis 16.12
Heat 9
1 Summer Walter 11 Bayside High School 15.36
2 Taylor Tucker 11 Elizabeth Seton High Scho 14.90
3 Jessica Shelton* 11 Patrick Henry (Ashland) 14.61
4 Leah Lott 11 Landstown 14.14
5 Chantel Ray 10 Hampton 14.19
6 Mackenzie Scott* 12 Hanover 14.82
7 Lynnell Fisher* 11 Patrick Henry (Ashland) 15.33
8 Chenera Lacey 11 Cox 15.37
Event #14 - High School Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
2 Benjamin Howe 10 Tabb 19.80
3 James Muse 11 Mills Godwin 19.27
4 Louis Walker 12 Chancellor 18.95
5 Jeong-In Lee 11 McLean 19.24
6 Zack Hill 9 Glen Allen High School 19.43
7 Boran Ouch 11 Clover Hill 20.04
Heat 2
1 Aateeb Khan * 10 Maggie Walker 18.93
2 Cauthon Desmond 11 Highland Springs 18.70
3 Richard Anderson 9 L.C. Bird 18.54
4 Jordan Barnes 9 Thomas Dale 18.15
5 Jai Quan Henry 11 Douglas Freeman 18.22
6 Steven Alvarez 11 Lake Braddock 18.66
7 Brandon Santiago 12 Norview 18.84
8 Karim Doumar 10 McLean 18.95
Heat 3
1 T.j. Warren 9 Atlee 18.06
2 Victor Zheng 12 McLean 17.77
3 Justin Pines 9 Cosby 17.61
4 JaTuan Harvey 10 Manchester High School 17.24
5 Davon Hargrove 11 Lee-Davis 17.36
6 Noah Reichel * 10 Glen Allen High School 17.65
7 Darrius Polk 11 Clover Hill 17.83
8 Stetson Hogue 10 Lee-Davis 18.11
Heat 4
1 Romere Hopson 10 Battlefield 17.23
2 Tyshod Wright 11 Manchester High School 17.03
3 Dequante Brown 10 Lee-Davis 16.88
4 Louis Rivers 9 Thomas Dale 16.80
5 Max Deleon 11 Thomas Dale 16.84
6 Isaac Johnson 10 Thomas Dale 16.89
7 Lee Warren 10 Lee-Davis 17.05
8 Trey Jenkins 12 Thomas Dale 17.24
Heat 5
1 Benjamin Blumenthal 12 McLean 16.77
2 Dominique Stith 11 Highland Springs 16.72
3 Daron Jones 11 Charles City County 16.66
4 Jamal Menzies 11 Mills Godwin 16.52
5 Alexander Hedrick 11 McLean 16.58
6 Aquil Carter-Bass 11 Menchville 16.70
7 Michelangelo Hooker 12 York 16.72
8 Terrence Curry 11 T.C. Williams 16.79
Heat 6
1 Ralph Stovall 11 Highland Springs 16.33
2 Joseph Jardine 12 Hampton 16.11
3 Denzel Davis 12 Douglas Freeman 15.86
4 Denzel Boyd 11 Deep Run 15.85
5 Taylor Booze * 12 Douglas Freeman 15.85
6 Michael Averett 11 Manchester High School 15.96
7 Abdul Ellis 9 Hampton 16.27
8 Omary Branch 10 Manchester High School 16.47
Heat 7
1 Dre Bennett 12 Atlee 15.63
2 Ryan Turner 12 Lakeland 15.59
3 Micah Todd 11 Manchester High School 15.45
4 Trevaughan Compton 12 Thomas Dale 15.36
5 Kevin Dawkins* 11 Cosby 15.42
6 Tony Tyler 12 Meadowbrook 15.54
7 Alex Merritt 11 Battlefield 15.62
8 David Segovia * 10 Atlee 15.71
Heat 8
1 Darrian Henley 11 Hermitage 15.17
2 Tyrell Eaton 12 Lee-Davis 14.96
3 Michael Smith 12 Salem (Virginia Beach) 14.65
4 Leon Pollard 12 Highland Springs 14.27
5 Travis Phillips 11 Patrick Henry (Ashland) 14.58
6 Carlton Edwards 12 Henrico 14.74
7 Christopher Blaylock 12 Battlefield 15.07
8 Brandon Williams 11 Battlefield 15.27
Event #15 - High School Girls 100 Meter Dash
===========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
===========================================================================
Heat 1
2 Brianna Whicker 9 Highland Springs 14.74
3 Kenya Raines 9 Elizabeth Seton High Scho 14.48
4 Kaitlynn Scott 9 ARMSTRONG 14.34
5 Molly Mcghee 10 George Mason 14.34
6 Donavan Merrill 10 Cox 14.55
7 Kaitlin Foster 10 Highland Springs 14.94
Heat 2
1 Taylor Lee 10 Hanover 14.24
2 Jazmin McCormick* 10 Hanover 14.14
3 Maria Araujo * 11 Maggie Walker 14.13
4 Allyiah Sanders 10 T.C. Williams 14.11
5 Alexis Thompson 11 Bruton 14.12
6 Margarita Shevchenko 10 George Mason 14.14
7 Jacque Woods 10 Thomas Dale 14.14
8 Reshawna Atkinson 12 Jamestown 14.24
Heat 3
1 Christina Onianwa 10 Potomac Senior High Schoo 14.08
2 Alexis Anyang-kusi 10 Potomac Senior High Schoo 14.07
3 Javonne Antoine 10 Elizabeth Seton High Scho 13.99
4 Michelle Hermes 10 York 13.96
5 Tyquashia Wright 10 Midlothian High School 13.97
6 Alana Harrington 9 Thomas Dale 14.03
7 Kim Scheible 10 Saint Catherine s 14.07
8 Alexus Rose 9 Highland Springs 14.09
Heat 4
1 Tiondra Travers 9 Highland Springs 13.94
2 Danielle Johnson 9 Elizabeth Seton High Scho 13.94
3 Ashley Bykowski 10 Atlee 13.92
4 Russia Tatum 12 Elizabeth Seton High Scho 13.90
5 Courtney Smithers 9 Glen Allen High School 13.91
6 Loren Beasley* 12 Lee-Davis 13.92
7 Talia Wesson Heritage (Newport News) 13.94
8 Casey Ripp 10 James River (Midlothian) 13.94
Heat 5
1 Shanice Clarke 12 Manchester High School 13.88
2 Caitlyn Charity 12 Charles City County 13.88
3 Samantha Brown 9 Highland Springs 13.82
4 Astacia Pegram 12 Douglas Freeman 13.68
5 Sara Whitehead 11 Charles City County 13.74
6 RaDell Atkinson 12 Jamestown 13.82
7 Morgan Spruill 10 Elizabeth Seton High Scho 13.88
8 Deonna Davis 9 Hanover 13.89
Heat 6
1 Rakel Dixon 11 Highland Springs 13.62
2 Eva-Mallay Atcherson 12 Elizabeth Seton High Scho 13.61
3 Jessica Destry 10 ARMSTRONG 13.60
4 Alexis Gregory 9 Cosby 13.55
5 Mishel Fulcher 10 Thomas Dale 13.58
6 Shateka Brown 10 Charles City County 13.60
7 Payton Saltz 11 St. Gertrude 13.61
8 Katie Dunn* 11 Mills Godwin 13.66
Heat 7
1 Maria Adams 9 Cox 13.54
2 Christina Hartaman 11 Manchester High School 13.47
3 Deja Avent * 11 Douglas Freeman 13.46
4 Sydnee Lopes * 11 ARMSTRONG 13.46
5 Elisa Hendriksen 9 Cosby 13.46
6 Shatia Hubbard 9 Hopewell 13.47
7 Becky Eliasek 12 St. Gertrude 13.49
8 victoria dodd 10 Jamestown 13.54
Heat 8
1 Clarissa Cooper 10 Ocean Lakes 13.45
2 Kayla Copeman 9 Bruton 13.39
3 Sidra Morris 9 Manchester High School 13.34
4 Kia Jefferson 9 Cox 13.30
5 Gina D'Orazio* 11 Cosby 13.32
6 Sydney Hamer 10 Lake Braddock 13.35
7 Sierra Garland 9 Manchester High School 13.42
8 India Coles 10 Patrick Henry (Ashland) 13.45
Heat 9
1 Kanesha Coxson 10 Chancellor 13.27
2 Ashley Fleming 11 ARMSTRONG 13.24
3 Courtney Lawson 11 Meadowbrook 13.22
4 Jazzmin Dabney 12 Highland Springs 13.17
5 Kelly Oler 9 McLean 13.20
6 India Wiggins 10 Matoaca High School 13.23
7 Autumn Robinson 9 Elizabeth Seton High Scho 13.24
8 Nydezsa Lee 11 Kempsville High School 13.29
Heat 10
1 Emily Lawson 9 James River (Midlothian) 13.14
2 Jordan Williams 11 Atlee 13.14
3 Diamond Fair 11 Elizabeth Seton High Scho 13.13
4 Brittany Hicks * 10 Glen Allen High School 13.09
5 Cierra Shelton 10 Atlee 13.11
6 Rachel Delony* 11 Lee-Davis 13.13
7 Alexandra Hairston 10 George Mason 13.14
8 Caitlin Daughtry* 11 Mills Godwin 13.14
Heat 11
1 Audree Green 12 Ocean Lakes 13.07
2 Sade Hargrove 9 John Marshall 13.03
3 Alexia Vonner 10 Kempsville High School 13.02
4 Dasha Hill 9 Bruton 12.99
5 April Fox 12 Clover Hill 12.99
6 Amari McFadden* 9 Henrico 13.03
7 Crystal Thomas 11 Highland Springs 13.07
8 Maya Ihejerik* 12 Henrico 13.09
Heat 12
1 Shakiya Sheppard* 10 Lee-Davis 12.97
2 Molly Novak* 10 Cosby 12.96
3 Diana Young * 10 Clover Hill 12.89
4 Alyse Williams 12 Elizabeth Seton High Scho 12.85
5 Kenya Rollins 12 ARMSTRONG 12.88
6 India Lowe 9 Atlee 12.94
7 Maddie Grosso 12 Ocean Lakes 12.96
8 Morgan Harris 11 Manchester High School 12.97
Heat 13
1 Shailan Burton 11 Cox 12.84
2 Khaleaya Cherry 11 Princess Anne High School 12.77
3 kyra Glenn 10 Ocean Lakes 12.74
4 Alexandria Moseley* 10 Cosby 12.65
5 De'Nisha Smith 11 Cosby 12.69
6 Chelsea Hall* 12 Prince George High School 12.74
7 Briauna Kilgore 11 Elizabeth Seton High Scho 12.80
8 Bria Anderson* 10 Mills Godwin 12.85
Heat 14
1 Jessica Rolle 11 Battlefield 12.57
2 Dallas Tennessee 11 Lee-Davis 12.44
3 Jenira Shufford 12 Heritage (Newport News) 12.28
4 Shyra Molton 12 Patrick Henry (Ashland) 12.06
5 Chelsie Stevens 12 Elizabeth Seton High Scho 12.11
6 Briana Taliaferro 10 Landstown 12.40
7 Taylor Cockrell 11 Battlefield 12.50
8 Kayla Penn 12 Patrick Henry (Ashland) 12.57
Event #16 - High School Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 George Williams 9 Jamestown 12.56
2 Rashard Neal 12 Grafton High School 12.49
3 Michael Volk Jamestown 12.41
4 Tyrell Noel 10 Grafton High School 12.30
5 Maurice Watkins 10 Thomas Jefferson (Richmon 12.35
6 Derrell Walker 10 Jamestown 12.41
7 Racheed Davis 11 Ocean Lakes 12.50
8 Kyle Evans 10 Grafton High School 12.70
Heat 2
1 Daivon Turner 10 Jamestown 12.25
2 Anthony Avrett 12 Manchester High School 12.24
3 Tyler Giles 10 Potomac Senior High Schoo 12.15
4 Austin Washington 9 Clover Hill 12.14
5 Harold Allen 11 James River (Midlothian) 12.14
6 Tanner Watts 11 Manchester High School 12.23
7 Ryan Russell 10 Norfolk Collegiate 12.24
8 Keith Taylor 10 Ocean Lakes 12.26
Heat 3
1 Mujahid Abdul-ali 10 McLean 12.13
2 Edwin Mejia 10 Hermitage 12.08
3 Imad Haque 12 Norfolk Collegiate 12.06
4 Micah Todd 11 Manchester High School 12.04
5 Taurus Greene 10 Thomas Dale 12.05
6 Michael Vignali 12 McLean 12.07
7 Donnel Coley 9 Highland Springs 12.12
8 Blake Stattelman 9 Lee-Davis 12.14
Heat 4
1 Dre Washington 9 Midlothian High School 12.01
2 Willie Stubblefield 12 Highland Springs 11.96
3 James Oden 10 George Mason 11.94
4 Elwin Carter 10 Highland Springs 11.92
5 Ryan Jones 11 Charles City County 11.94
6 Allen Levey 11 Clover Hill 11.96
7 Ej Moss 10 Glen Allen High School 12.01
8 Lyndon German 12 Hanover 12.02
Heat 5
1 Elias Khoury 10 Trinity 11.87
2 Corey Brown 12 Highland Springs 11.87
3 Mitch Sherman 11 George Mason 11.84
4 Brendan Opokee-Anerhi 10 Potomac Senior High Schoo 11.79
5 Joseph Wilson 12 York 11.82
6 Travis Haysley 11 James River (Midlothian) 11.84
7 Andrew Junio 12 Tabb 11.87
8 Jaysean Skrine 10 Prince George High School 11.91
Heat 6
1 Treavonn Brandon Ocean Lakes 11.75
2 Deshawn Rogers 11 Lee-Davis 11.74
3 Javonte Blacknall Franklin 11.74
4 Nicholas Williams* 11 Cosby 11.67
5 Matt Geiger 12 Cosby 11.74
6 Michael Andrews 11 Kempsville High School 11.74
7 Sean Monks 11 Battlefield 11.75
8 Joseph Hall 12 Douglas Freeman 11.77
Heat 7
1 Gerard Johnson 12 Meadowbrook 11.64
2 Will Nunley 11 George Mason 11.64
3 Brevin Jeter 10 Chancellor 11.62
4 Latrell Lane 10 Franklin 11.58
5 Christopher Guy 12 Kempsville High School 11.61
6 Phillip Payne 11 Potomac Senior High Schoo 11.63
7 Jordan Branch 10 L.C. Bird 11.64
8 Caiden McFadden 12 Meadowbrook 11.64
Heat 8
1 Willie Curry 12 T.C. Williams 11.58
2 Chris Purvis 11 Chancellor 11.56
3 Avery Jones 11 Charles City County 11.55
4 Darrius Moffett 12 Clover Hill 11.51
5 Abbey Joshua Alcon 12 T.C. Williams 11.52
6 Antonio Branch 11 Douglas Freeman 11.55
7 Dajuan Harding 10 Prince George High School 11.58
8 Raheem Smith 10 Thomas Jefferson (Richmon 11.58
Heat 9
1 Joseph Pollard 11 Cosby 11.51
2 Carl Parker 12 Douglas Freeman 11.48
3 Marcus Stephens Franklin 11.44
4 Kevin Dawkins* 11 Cosby 11.43
5 Aaron Knox 12 Kempsville High School 11.43
6 Ramon Kinchen 10 Highland Springs 11.45
7 Aaron Poore 11 Ocean Lakes 11.49
8 Henry Ivy 12 Douglas Freeman 11.51
Heat 10
1 Trevor Arneaud 11 Hampton 11.41
2 Jeremy Sternlicht 11 Mills Godwin 11.39
3 Kenny Tilghman 11 Cosby 11.35
4 Kendrik Downs 11 Battlefield 11.33
5 Tramayne Griffin 9 Ocean Lakes 11.34
6 Reshard Sumblin 11 Franklin 11.36
7 Raymond Buckner 11 Chancellor 11.41
8 Julius Mills 10 Mills Godwin 11.43
Heat 11
1 Kenny Spurlock 12 Hanover 11.31
2 Austin Keith 12 Matoaca High School 11.26
3 Brandyn Laury* 12 Cosby 11.23
4 Travis Henderson 11 Hermitage 11.21
5 Jason Lewis 9 Ocean Lakes 11.22
6 Merquan Robinson 11 Highland Springs 11.25
7 Joshua Lewis 10 Highland Springs 11.27
8 Fred Wickes 10 Ocean Lakes 11.33
Heat 12
1 Travis Brown Franklin 11.14
2 Israel Vaughan* 12 Lee-Davis 11.08
3 Dj Reid 11 Thomas Dale 11.02
4 Damian Smith 12 Green Run 10.91
5 Paul Robertson 11 L.C. Bird 10.94
6 Davon Wright 9 Varina 11.07
7 Marcus Taylor 9 Highland Springs 11.09
8 Quashod Williams 11 Highland Springs 11.19
Event #17 - High School Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Patricia Commins 9 Elizabeth Seton High Scho 6:15.29
2 Mary Peyton Baskin 9 Douglas Freeman 6:15.03
3 Erin McMullen 9 Ocean Lakes 6:13.72
4 Danielle Gonyo 9 Douglas Freeman 6:12.62
5 Kandice Pettaway 9 Elizabeth Seton High Scho 6:10.78
6 Holly Marlin 9 Manchester High School 6:09.74
7 Ann Schlosnagle 9 Elizabeth Seton High Scho 6:09.61
8 Bryanna Ruff 10 Cox 6:08.98
9 Gabby Legas 9 Clover Hill 6:07.41
10 Elizabeth Bell 10 Trinity 6:06.78
11 Emma Wolf * 12 Maggie Walker 6:06.64
12 Stephanie Dowdy 9 Deep Run 6:06.20
13 Taylor Mansini 10 Manchester High School 6:05.32
14 Sydney Van Ness 12 Tabb 6:03.76
15 Laura Bunn* 12 Douglas Freeman 6:03.35
Heat 2
1 Kaitlin Kutchma 9 George Mason 6:02.30
2 Austin Dunkum* 12 Mills Godwin 6:02.03
3 Kara Enoch 9 Tabb 6:01.35
4 Margaret Hilbert 9 Thomas Dale 6:01.15
5 Juliette Zadrazil 11 Western Branch High Schoo 6:00.54
6 Katie Monks 10 Maggie Walker 6:00.29
7 Misha Suresh 11 Lake Braddock 6:00.01
8 Kyle Johns 11 Saint Catherine s 5:59.60
9 Hanna Sharp 11 Chancellor 5:59.49
10 Hannah Beaman 11 George Mason 5:59.24
11 Meghann Raskind* 11 James River (Midlothian) 5:56.30
12 Alecsys Brown 9 Douglas Freeman 5:56.06
13 Nellie Calkins 9 Douglas Freeman 5:55.86
14 Megan Wells 11 Lake Braddock 5:55.24
15 Alicia Devereaux 9 George Mason 5:55.13
Heat 3
1 Megan Wight* 10 Mills Godwin 5:54.14
2 Elizabeth Guidry 11 Mills Godwin 5:53.69
3 Christina Dominguez 9 James River (Midlothian) 5:53.49
4 Mary Rockwell 9 Douglas Freeman 5:52.63
5 Krystal Wilson* 11 Lee-Davis 5:52.51
6 Katie O'Malley* 12 Lee-Davis 5:52.32
7 Devin Rowell 12 Ocean Lakes 5:52.21
8 Lizzie Moss* 11 Douglas Freeman 5:51.84
9 Mckenzie Walker 12 Trinity 5:51.20
10 Meredith Jackson* 10 James River (Midlothian) 5:49.73
11 Emma Vieillescazes 12 George Mason 5:48.24
12 Rachel Cote 12 Ocean Lakes 5:47.77
13 Kendall Gilman* 11 Douglas Freeman 5:47.43
14 Anne Johnson 10 Lake Braddock 5:46.81
15 Lacy Eubank* 11 Douglas Freeman 5:46.64
16 Hannah Bullen* 10 Mills Godwin 5:46.25
Heat 4
1 Lu Sevier 12 George Mason 5:46.24
2 Rosemary O'Hagan 11 Saint Catherine s 5:46.19
3 Maddie McElfresh * 9 Clover Hill 5:46.07
4 Grace Kristin Lake Braddock 5:44.08
5 Lexie Tunnell 9 Trinity 5:40.89
6 Anna Buser 10 McLean 5:40.64
7 Hailey Warren* 10 Lee-Davis 5:40.18
8 Sarah Ray 10 Manchester High School 5:39.66
9 Allison Magnant 9 Ocean Lakes 5:38.98
10 Sarah Riley 9 Lake Braddock 5:38.89
11 Rachel Smith* 11 Douglas Freeman 5:38.85
12 Nicole Duimstra * 11 Maggie Walker 5:38.21
13 Katie Montgomery 11 McLean 5:38.14
14 Megan Leszczynski 11 Cox 5:38.06
15 Emily Dyke 11 Manchester High School 5:37.80
16 Lindsay Ardiff * 12 Maggie Walker 5:37.39
Heat 5
1 Abby Dowell* 11 James River (Midlothian) 5:36.24
2 Michele De Mars 12 George Mason 5:36.12
3 Rachel Oden 10 Warren County 5:35.48
4 Katie Gardner * 10 Atlee 5:34.57
5 Eva Estrada 12 George Mason 5:34.53
6 Amy Pokrifka* 10 Cosby 5:33.14
7 Bethany King* 10 Matoaca High School 5:32.39
8 Kelly McMullan 10 Kellam 5:30.17
9 Victoria Doss* 12 Lee-Davis 5:30.12
10 Katt Grasberger * 10 Atlee 5:29.52
11 Abbey Thornhill* 11 Douglas Freeman 5:29.31
12 Julia Estrada 11 George Mason 5:29.03
13 Nicole Bethune 12 Ocean Lakes 5:28.29
14 Elizabeth Hutton 9 Manchester High School 5:27.19
15 Chloe Bavin 9 Atlee 5:27.06
16 Rachel Webb 12 Menchville 5:26.01
Heat 6
1 Molly Banta 12 Trinity 5:25.19
2 Marisa Lara 12 Landstown 5:24.48
3 Megan McCormack 10 McLean 5:24.20
4 Courtney Burton* 11 Mills Godwin 5:23.58
5 Samantha Park 12 Ocean Lakes 5:23.20
6 Angelina Oputa 12 Elizabeth Seton High Scho 5:23.01
7 Katie Sperry * 10 Glen Allen High School 5:20.56
8 Hannah Mansbach 11 Glenelg Country School 5:19.23
9 Amy Dunham* 10 Patrick Henry (Ashland) 5:16.73
10 Molly Breidenbaugh* 10 Hanover 5:11.93
11 Rachel Galton * 11 Maggie Walker 5:11.13
12 Daisy Banta * 10 Maggie Walker 5:10.72
13 Nicole Carter 11 Battlefield 5:09.77
14 Hannah Dimmick 11 McLean 5:08.89
15 Abby Motley 11 Kellam 5:06.80
16 Megan Moye * 12 Cosby 4:47.68
Event #18 - High School Boys 1600 Meter Run
===========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
===========================================================================
Heat 1
1 Aolin Zhang 10 J.R. Tucker High School 5:40.11
2 Tyler Hutcherson 12 J.R. Tucker High School 5:05.68
3 Jack Schnorbus 10 Battlefield 5:05.64
4 Grant Raycroft 11 T.C. Williams 5:05.54
5 Drew Colletti 12 Collegiate 5:03.83
6 Chris Roundtree * 10 Glen Allen High School 5:03.44
7 Bryan Moon 9 Tabb 5:03.39
8 Jj Pitrelli 11 Lake Braddock 5:03.24
9 Nathaniel King* 10 Matoaca High School 5:03.23
10 Mark Sohl 11 Lake Braddock 5:02.85
11 Buck Kirtland 10 Trinity 5:02.81
12 Jeremy M. Brown 11 George Mason 5:02.74
13 Jesse Schaffer 11 George Mason 5:02.63
14 Thomas Cole 10 Manchester High School 5:02.38
Heat 2
1 Calvin Wood* 11 Henrico 5:02.25
2 Andrew Lanier 9 Matoaca High School 5:01.57
3 Forrest Isenhour 10 Lake Braddock 5:01.24
4 Nicholas Kontopanous 9 Veritas Classical Christi 5:01.22
5 David Heide 10 Veritas Classical Christi 5:00.79
6 Greg Lomaka* 12 Mills Godwin 5:00.71
7 Nick Gentry 9 James River (Midlothian) 5:00.44
8 Will Johnson 10 Mills Godwin 5:00.35
9 Timothy Earley * 12 Maggie Walker 4:59.88
10 Christian Fox* 11 Matoaca High School 4:59.80
11 Sam Robbins 10 Manchester High School 4:59.75
12 Aaron Liu Lake Braddock 4:59.71
13 Josh Hall 11 Grafton High School 4:59.35
14 Josh Carrington 10 James River (Midlothian) 4:59.24
15 Justin Ford 10 Ocean Lakes 4:59.23
Heat 3
1 Michael Hammel 10 Manchester High School 4:58.94
2 Noah Moore* 12 Matoaca High School 4:58.39
3 Joseph Boyle 9 Maggie Walker 4:58.04
4 Reid Barden 10 Trinity 4:57.90
5 Jonathan Lee * 11 Clover Hill 4:57.34
6 Luke Onweller* 12 Mills Godwin 4:57.26
7 Forrest Yeager 10 Clover Hill 4:57.04
8 Nathaniel Addison-coleman 12 Potomac Senior High Schoo 4:56.72
9 Matthew Sweeney 11 Grafton High School 4:56.42
10 Manny Singh* 12 Cosby 4:55.89
11 Michael Wertz * 11 Clover Hill 4:55.32
12 Humberto Zarco 10 Potomac Senior High Schoo 4:55.08
13 Matt Preshun 12 Lake Braddock 4:54.87
14 Andrew Cotman* 11 Henrico 4:54.64
15 Jonathan Forbes 11 T.C. Williams 4:54.63
Heat 4
1 Garrett Mannion* 12 Mills Godwin 4:53.78
2 Wisher Paudel 11 McLean 4:53.65
3 Travis Hinton 11 Chancellor 4:53.45
4 Bruce Schlesman* 12 Mills Godwin 4:53.01
5 Sean McKeown 12 Trinity 4:52.49
6 Michael Lewis * 11 Maggie Walker 4:52.46
7 Scott Mallory * 12 Maggie Walker 4:52.07
8 Tre Harris 9 Manchester High School 4:51.88
9 Zackary Sanders 12 Princess Anne High School 4:51.08
10 Zach Snider * 12 Atlee 4:51.07
11 Austin Koch * 10 Maggie Walker 4:50.87
12 Mario Piccolomini 12 Hanover 4:50.87
13 Robert Richards 11 Jamestown 4:50.64
14 Greg Modzelewski 11 Jamestown 4:50.64
15 Neil Yavorski 12 Lake Braddock 4:50.45
Heat 5
1 Nate Miller 11 Norfolk Collegiate 4:50.30
2 Sam Johnson 12 Benedictine 4:50.02
3 Aaron Lineberger 11 Manchester High School 4:49.83
4 Alexander Varon 10 Deep Run 4:49.78
5 Tim Young 10 Cosby 4:49.64
6 Jamie Hiegel 9 Trinity 4:49.55
7 Joseph Alexander Smith* 10 Prince George High School 4:49.51
8 Kyle Mosman 10 Collegiate 4:48.54
9 Daniel Read 10 Ocean Lakes 4:48.38
10 Tripp Fitch 10 Veritas Classical Christi 4:48.30
11 Bizz Alidost * 10 Atlee 4:47.91
12 Chris Dowdy 11 Cox 4:47.90
13 Brandon von Kannewurff* 10 Deep Run 4:47.71
14 Jordan Parker 12 Ocean Lakes 4:47.43
15 Patrick Anderson 11 Deep Run 4:46.21
Heat 6
1 Ricardo Cabrera 11 Mills Godwin 4:45.96
2 Adugna G'Mariam 11 T.C. Williams 4:45.59
3 Carter LaBoue* 12 Mills Godwin 4:45.49
4 Forrest Kidwell 11 Grafton High School 4:45.49
5 Cameron Francis 10 Veritas Classical Christi 4:45.17
6 Chris Canty* 12 Cosby 4:44.84
7 Tre Fields 9 Atlee 4:43.92
8 Patrick Thomas 11 Clover Hill 4:42.64
9 Mac Strehler 11 Trinity 4:42.26
10 Ben Lynde* 12 Mills Godwin 4:41.17
11 Harrison Fink* 12 Thomas Dale 4:41.00
12 William Greenwood 12 Lake Braddock 4:40.68
13 Grayson Morgan* 10 Lee-Davis 4:40.67
14 Robert Gilligan* 12 Douglas Freeman 4:39.71
15 Neil Schubel 9 Chancellor 4:39.65
Heat 7
1 Alden Knipe 12 Trinity 4:39.50
2 Jackson LaBoue* 12 Mills Godwin 4:38.66
3 Matthew Pickering * 11 Maggie Walker 4:37.89
4 Callum Weinberg* 12 Mills Godwin 4:36.86
5 Reider Strehler 11 Trinity 4:36.64
6 Brandon Winters 12 Ocean Lakes 4:36.07
7 Paul Adam* 10 Lee-Davis 4:35.91
8 Kevin McCarthy* 11 Douglas Freeman 4:35.24
9 Dreux Gray 11 Menchville 4:34.69
10 Chris Cantone 12 Trinity 4:33.81
11 Noah Fatsi* 12 Midlothian High School 4:32.24
12 Jason Richards 12 McLean 4:32.07
13 Blake Finkenauer 12 Tabb 4:32.03
14 John Ziegler * 11 Maggie Walker 4:31.73
15 Andrew Anderson * 12 Maggie Walker 4:31.42
Heat 8
1 Tommy Mulroy* 10 Midlothian High School 4:31.25
2 Andrew Benfer* 12 Mills Godwin 4:29.33
3 Matthew Novak* 9 Deep Run 4:29.27
4 James Poyer* 12 Hanover 4:29.10
5 Collin Hahn 9 Midlothian High School 4:28.96
6 Daniel Moniak 12 Jamestown 4:28.16
7 David Harrison 12 Ocean Lakes 4:26.83
8 Guy Shelby 12 Trinity 4:25.28
9 David Cedillo 11 Brookville High School 4:24.71
10 Sean Willard* 11 Midlothian High School 4:24.26
11 Ian McDonald* 11 Douglas Freeman 4:23.87
12 Billy Boros 11 Kellam 4:22.81
13 Sean Helmke 12 Kellam 4:19.45
14 Marquis Worsley 12 Norview 4:19.36
15 Seumas O'Reilly 12 Warren County 4:17.73
Event #19 - High School Girls 400 Meter Dash
===========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
===========================================================================
Heat 1
2 Elisa Hendriksen 9 Cosby 1:10.63
3 Mia Stephens 9 Cox 1:10.38
4 Amanda Sikirica 12 George Mason 1:09.04
5 Alexis Shelton 9 Norfolk Collegiate 1:09.11
6 Laura Bryant 9 Jamestown 1:09.87
Heat 2
1 Kenya Raines 9 Elizabeth Seton High Scho 1:08.99
2 Maria Araujo * 11 Maggie Walker 1:08.91
3 Cathleen Williams 9 Hermitage 1:08.89
4 Tayla Mallory 9 Clover Hill 1:08.74
5 Lucy Conte 10 Maggie Walker 1:08.86
6 Allison Depew 9 Lee-Davis 1:08.90
7 Aaliyah Harris 10 John Marshall 1:08.94
Heat 3
1 Olivia Laughter 11 Douglas Freeman 1:08.45
2 Nava Levenson 11 Mills Godwin 1:08.25
3 Chelsea Branch* 10 Lee-Davis 1:07.62
4 Kaitlin Roddy 10 Lake Braddock 1:07.24
5 Brianna Gilmore 9 Battlefield 1:07.32
6 Hannah Burton 11 Mills Godwin 1:08.06
7 Katrina Gardner 11 Lee-Davis 1:08.37
8 Ragen Davey* 11 James River (Midlothian) 1:08.64
Heat 4
1 Janine Elliott 10 Grafton High School 1:07.17
2 Ace Coleman 9 T.C. Williams 1:06.74
3 Adeline Scelzi 9 Deep Run 1:06.54
4 Jessica Bunting 11 Kempsville High School 1:06.46
5 Gloria Williams 12 Lake Braddock 1:06.51
6 Samantha Edwards 9 Mills Godwin 1:06.71
7 Piper Shifflett 9 Maggie Walker 1:07.07
8 Alex Vaughn 9 Deep Run 1:07.23
Heat 5
1 Arianna Martin 9 Atlee 1:06.24
2 Maggie Williams 11 Tabb 1:06.02
3 Sarah Semp 11 Western Branch High Schoo 1:05.82
4 Kia Jefferson 9 Cox 1:05.20
5 Lane Scher * 12 Maggie Walker 1:05.48
6 Jasmine Zollar * 10 Atlee 1:05.91
7 Haley Bunting 11 Deep Run 1:06.18
8 Anna Laughter * 9 Douglas Freeman 1:06.28
Heat 6
1 Joann Patterson 10 Thomas Jefferson (Richmon 1:04.91
2 Elizabeth Anderson 11 Chancellor 1:04.74
3 Sara Taylor * 11 Maggie Walker 1:04.67
4 Sophie King* 10 Matoaca High School 1:04.34
5 Kendall Daniels 9 Trinity 1:04.62
6 Abby O'toole * 10 Atlee 1:04.70
7 Emily Schell 12 Lake Braddock 1:04.81
8 Chelsea Taylor 11 Elizabeth Seton High Scho 1:04.99
Heat 7
1 Timicia Brunson* 10 Meadowbrook 1:04.24
2 Stephany Casmir 12 Landstown 1:04.20
3 Vanessa Johnson 9 Elizabeth Seton High Scho 1:04.01
4 Parvin Mohiby * 11 Douglas Freeman 1:03.79
5 Tiffany England 10 Thomas Dale 1:03.99
6 Regina Miles 11 ARMSTRONG 1:04.16
7 Bonny Turnage* 11 Lee-Davis 1:04.24
8 Rachel Watson Veritas Classical Christi 1:04.25
Heat 8
1 Heidi Uvodich 11 Bruton 1:03.69
2 Caroline Lewis * 12 Douglas Freeman 1:03.56
3 Yontee Montgomery 9 Manchester High School 1:03.51
4 Jalissa Lyon-McCain 10 Chancellor 1:03.30
5 Sade Hargrove 9 John Marshall 1:03.34
6 Deja Avent * 11 Douglas Freeman 1:03.56
7 Ashanti Wright 10 Chancellor 1:03.60
8 Kayla Helms* 10 Cosby 1:03.74
Heat 9
1 Danielle Johnson 9 Elizabeth Seton High Scho 1:03.13
2 Rachel Weinberg-Rue * 12 Douglas Freeman 1:03.07
3 Danielle Montemurro* 10 James River (Midlothian) 1:02.74
4 Alexandra Goin 9 Cosby 1:02.57
5 Shay Allen* 11 Clover Hill 1:02.73
6 Lindsay Riefner * 10 Atlee 1:02.92
7 Laelle Devaughan 9 Heritage (Newport News) 1:03.10
8 Astacia Pegram 12 Douglas Freeman 1:03.16
Heat 10
1 Briauna Kilgore 11 Elizabeth Seton High Scho 1:02.26
2 Emily Derse 12 Jamestown 1:02.21
3 Jordan Gravelle 9 Jamestown 1:01.91
4 Gina D'Orazio* 11 Cosby 1:01.62
5 Janae Jones* 12 Clover Hill 1:01.64
6 Arianna Teague 9 Elizabeth Seton High Scho 1:02.04
7 Paige Lawson 9 James River (Midlothian) 1:02.25
8 Kelly Oler 9 McLean 1:02.52
Heat 11
1 Alyse Williams 12 Elizabeth Seton High Scho 1:01.42
2 Logan Harrington * 11 Patrick Henry (Ashland) 1:01.10
3 Morgan Lataillade 11 T.C. Williams 1:00.72
4 Audrey Batzel 12 Ocean Lakes 1:00.46
5 Serwaa Syers 11 Elizabeth Seton High Scho 1:00.65
6 Julia Logan * 10 Clover Hill 1:00.83
7 mikaela addison 9 John Marshall 1:01.22
8 Jada Toote 11 T.C. Williams 1:01.51
Heat 12
1 Lakia Allen 12 Elizabeth Seton High Scho 1:00.39
2 Paris Cotman* 12 Meadowbrook 59.33
3 Alease Kinney * 12 Hermitage 59.09
4 Madeleine McCarty 10 Kellam 58.71
5 Jayden Metzger* 11 Cosby 58.94
6 Imoni Anderson 11 Glen Allen High School 59.15
7 Kennedy Holton 10 Elizabeth Seton High Scho 59.36
8 Nadia Khoury 9 Trinity 1:00.39
Heat 13
1 Taylor Tucker 11 Elizabeth Seton High Scho 58.58
2 Nichelle Scott* 10 L.C. Bird 57.62
3 Jasmine Hill 10 Battlefield 56.99
4 Jade Gregory 12 Norview 56.64
5 Tanisha Greene 12 Landstown 56.98
6 Ellison Grove 10 Battlefield 57.49
7 Faith Sykes 12 L.C. Bird 58.20
8 Darsheal Cook 11 Highland Springs 58.61
Event #20 - High School Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
2 Austin Pierce 10 Jamestown 57.31
3 Aaron Tabb 11 Cosby 57.24
4 Grant Brown* 11 Douglas Freeman 56.88
5 Daquawn Moses 11 John Marshall 57.13
6 Jackson Rich * 11 Douglas Freeman 57.27
Heat 2
1 Joe Pittman * 12 Douglas Freeman 56.72
2 Nathan Gold 9 Clover Hill 56.24
3 Chris Melton* 11 Hanover 55.96
4 Paul Fyffe 11 Bruton 55.94
5 Jeong-In Lee 11 McLean 55.95
6 Ted Lorence 10 Lake Braddock 56.04
7 Mujahid Abdul-ali 10 McLean 56.24
8 Jaylen Bradshaw 10 Oscar Smith High School 56.82
Heat 3
1 Tariq Hamzey * 11 Maggie Walker 55.86
2 Dallis Turner 11 Hopewell 55.81
3 Sheldon Harris 9 Lee-Davis 55.68
4 Zack Pramenko 10 Lake Braddock 55.64
5 Richard Hankins 11 Trinity 55.64
6 Joey Viray * 11 Maggie Walker 55.80
7 Tak Nemec 12 George Mason 55.84
8 Trent Williamson 11 Jamestown 55.94
Heat 4
1 Wolfe Glick 10 McLean 55.31
2 Joe Owecke * 11 Atlee 55.13
3 Zach Weiss 11 Douglas Freeman 54.90
4 Brian Elliott 11 Atlee 54.79
5 Domenic Brown 11 Thomas Dale 54.81
6 Scott Frazier 11 Bruton 55.03
7 Karim Doumar 10 McLean 55.13
8 Matt Geiger 12 Cosby 55.42
Heat 5
1 Corey Devore 11 Manchester High School 54.45
2 Andrew Payne 12 Chancellor 54.42
3 Gabriel Harris 10 Ocean Lakes 54.27
4 Seth Wiltshire* 10 Cosby 54.20
5 Jerel Turpin 12 Highland Springs 54.25
6 Charles Owens 11 Chancellor 54.36
7 Mitch Sherman 11 George Mason 54.44
8 Matt Gillis 10 Potomac Senior High Schoo 54.59
Heat 6
1 Donavan Hunter Battlefield 54.19
2 Joshua Champion 10 Manchester High School 53.99
3 Deamonte Rice 12 T.C. Williams 53.78
4 Deondre Anderson 10 Prince George High School 53.35
5 Tristen Cahill 10 Oscar Smith High School 53.68
6 Trip Chewning* 11 Mills Godwin 53.84
7 Reggie Anderson 11 Potomac Senior High Schoo 54.13
8 Tohibur Paiker 10 Douglas Freeman 54.20
Heat 7
1 Willie Stubblefield 12 Highland Springs 53.13
2 Brian Thomas 9 Clover Hill 53.09
3 Michael Mccormack 11 Battlefield 53.07
4 David Segovia * 10 Atlee 53.04
5 Will Nunley 11 George Mason 53.04
6 Justin Livingston 12 Manchester High School 53.08
7 Davon Guerrier 10 Glen Allen High School 53.09
8 Josh Willard * 10 Clover Hill 53.26
Heat 8
1 Brandon Smith 10 Ocean Lakes 52.79
2 Kyimon Hockaday 11 Highland Springs 52.59
3 Austin Washington 9 Clover Hill 52.34
4 Troy Hayes 11 Cosby 52.24
5 Luke Bodman* 10 Deep Run 52.33
6 Tevon Shufford 12 Heritage (Newport News) 52.39
7 Chris Peyton* 12 Deep Run 52.61
8 De'Angelo Clark 11 Chancellor 52.93
Heat 9
1 Justin Dennis 11 Highland Springs 52.19
2 Dylan Bobbitt 12 East Rockingham High Scho 52.16
3 Michael Vignali 12 McLean 52.01
4 Brennan Kunka * 11 Maggie Walker 51.99
5 Tyral Griffin 11 Glen Allen High School 52.00
6 Javon Guerrier * 10 Glen Allen High School 52.07
7 Anthony Hall * 11 Hermitage 52.16
8 David Walter Kempsville High School 52.24
Heat 10
1 Raysean Martin 12 Highland Springs 51.94
2 Brandon Hunt * 12 Atlee 51.61
3 Joseph Pollard 11 Cosby 51.40
4 Tony Richardson 11 Ocean Lakes 51.23
5 Marious Leslie 12 Princess Anne High School 51.34
6 Latrell Davis 11 Deep Run 51.58
7 Xavier Collins 11 Oscar Smith High School 51.62
8 Fred Adkins 12 Highland Springs 51.95
Heat 11
1 Philip Tyler 10 T.C. Williams 51.11
2 Wesley Jones* 11 Lee-Davis 50.87
3 Devon Thompson 11 Highland Springs 50.44
4 David Camarillo 11 Tabb 50.32
5 Michael Kokal* 10 Cosby 50.36
6 Devon Marrow 11 Meadowbrook 50.44
7 Desmond Dowling 10 Varina 50.98
8 Damond Burns 11 Landstown 51.13
Heat 12
1 Josh Brown 12 Ocean Lakes 50.20
2 Ayinde Bickersteth 12 Potomac Senior High Schoo 49.70
3 Zamier Johnson 11 Landstown 49.24
4 Kempton Moore 12 John Marshall 48.91
5 Deshawn Woods 11 Norview 49.16
6 Rausheeim Thompson 12 Lakeland 49.36
7 Darius Green 11 Hampton 49.96
8 Joseph Wallace 12 Grafton High School 50.28
Event #21 - High School Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
2 Amani Moore 9 Potomac Senior High Schoo 58.94
3 Sydney Barksdale * 10 Maggie Walker 57.79
4 Afrikka Abdul-Haqq 8 Jamestown 57.47
5 Kate Pollard 10 Maggie Walker 57.51
6 Holly Ricks 10 Lee-Davis 58.84
Heat 2
2 Viviane Mao 9 Maggie Walker 57.24
3 Michelle Becket-Ansa 10 Glen Allen High School 56.99
4 Sarah Morales 10 Potomac Senior High Schoo 56.92
5 Katherine Hansen 12 McLean 56.94
6 Carly Feyerabend 9 Atlee 57.08
7 Megan Martin 9 Trinity 57.44
Heat 3
1 Shona Smith 11 Bruton 56.14
2 Charlotte Lathrop 12 George Mason 55.94
3 Kate Mauldin 10 George Mason 55.44
4 Shameeka Price-Clear 10 ARMSTRONG 54.85
5 Keilah Sutton 12 Tabb 54.93
6 Caitlyn Truong 10 Lake Braddock 55.82
7 Jess Chandrasekhar 10 York 56.06
8 Abby Cole 11 Bruton 56.27
Heat 4
1 Summer Schilling 9 James River (Midlothian) 54.74
2 Emily Rueckert 12 George Mason 54.34
3 victoria dodd 10 Jamestown 53.84
4 Madeleine Smith * 12 Douglas Freeman 53.78
5 Sierra Richards 11 Manchester High School 53.80
6 Diana Tanner 12 Lake Braddock 54.15
7 Khaleaya Cherry 11 Princess Anne High School 54.52
8 Brianna Knaggs * 11 Clover Hill 54.85
Heat 5
1 Jasmine Jones 11 Clover Hill 53.35
2 Kiah Johnson 11 Potomac Senior High Schoo 53.03
3 Danielle Stephens * 12 Maggie Walker 53.01
4 Leah Gittens 10 York 52.92
5 Emily Gomez 9 Battlefield 52.94
6 Sarah Conroy 10 T.C. Williams 53.02
7 Margaret Duval 10 McLean 53.34
8 Chelsea Taylor 11 Elizabeth Seton High Scho 53.45
Heat 6
1 Caitlyn Charity 12 Charles City County 52.82
2 Tony Taylor 11 Thomas Jefferson (Richmon 52.42
3 Latisha Thomas 11 Henrico 52.15
4 Madeline Holbrook 9 Battlefield 51.60
5 Bianca Famimiko 12 Manchester High School 52.03
6 Erica Herrera 12 Goochland 52.37
7 Kaimaya Lewis 9 Thomas Dale 52.57
8 Charlotte Cross 9 Saint Catherine s 52.89
Heat 7
1 Rachel Clark 12 Tallwood 51.54
2 Breanna Taylor 12 John Marshall 51.25
3 Kendra Courtney 12 Menchville 51.00
4 Rachel Oosterhuis* 12 James River (Midlothian) 50.50
5 Caroline Lewis * 12 Douglas Freeman 50.75
6 Annie Brown 11 McLean 51.19
7 Miriam Wade 10 Lake Braddock 51.34
8 Kirstin Sessoms 12 Bayside High School 51.57
Heat 8
1 Sydney Davis 9 Hermitage 50.29
2 Jonniece Scott 9 Manchester High School 50.17
3 Nikki Nielsen 10 Prince George High School 50.01
4 Kailee Parynik 11 Cosby 49.88
5 Sakura Lim * 12 Douglas Freeman 50.01
6 Jennifer Zhu 12 T.C. Williams 50.07
7 Kristen Trice* 12 Deep Run 50.23
8 Bri Miller 9 Saint Catherine s 50.48
Heat 9
1 Paige Agnew 11 Ocean Lakes 49.72
2 Jazmine Miller* 12 Meadowbrook 49.64
3 Chrystine Sampson 10 Ocean Lakes 48.76
4 Latifah Neblett-Burrell * 12 ARMSTRONG 48.23
5 Indya Weaver 11 T.C. Williams 48.41
6 Brooke Perdue* 12 Patrick Henry (Ashland) 49.04
7 Allison McLaughlin 11 Atlee 49.69
8 Jessica Krauss* 10 Mills Godwin 49.75
Heat 10
1 Emily Mellman 12 Jamestown 48.21
2 Hannah Myers 11 Collegiate 47.85
3 Margaret Draper 10 Tallwood 46.98
4 Briauna Kilgore 11 Elizabeth Seton High Scho 46.69
5 Chenera Lacey 11 Cox 46.94
6 Jennie Fofi 11 Lake Braddock 47.46
7 Shanice Goode 12 Meadowbrook 47.96
8 Nadia Khoury 9 Trinity 48.23
Heat 11
1 Katie Roche 10 Lake Braddock 46.62
2 Jessica Shelton* 11 Patrick Henry (Ashland) 45.94
3 Chantel Ray 10 Hampton 44.85
4 Alea Stevens * 12 ARMSTRONG 44.06
5 Virginia Hill 12 Battlefield 44.54
6 Mackenzie Scott* 12 Hanover 45.14
7 Summer Walter 11 Bayside High School 46.59
8 Leah Lott 11 Landstown 46.66
Event #22 - High School Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
2 Van Hooker 10 York 49.49
3 Sean Austin 12 Clover Hill 49.34
4 Tarell CisnerosHarrison 9 Douglas Freeman 49.03
5 Cauthon Desmond 11 Highland Springs 49.24
6 Daquon Chapman 12 Prince George High School 49.42
7 JaTuan Harvey 10 Manchester High School 49.53
Heat 2
1 Preston Custer 10 George Mason 48.75
2 Dominique Stith 11 Highland Springs 48.43
3 Boran Ouch 11 Clover Hill 48.33
4 Derek Henderson 11 Atlee 47.24
5 Larkin Meadows 10 Jamestown 48.01
6 Steve Rubino 10 Potomac Senior High Schoo 48.40
7 Sterling Askin 11 George Mason 48.54
8 Daniel Ivey 11 Douglas Freeman 48.88
Heat 3
1 Dylan Kane 10 Mills Godwin 46.76
2 Greg Budd 12 Potomac Senior High Schoo 46.56
3 Benjamin Howe 10 Tabb 46.49
4 Lee Warren 10 Lee-Davis 46.19
5 Jordan Barnes 9 Thomas Dale 46.31
6 Victor Zheng 12 McLean 46.54
7 Davon Guerrier 10 Glen Allen High School 46.64
8 Jason Plaugher 9 Ocean Lakes 46.96
Heat 4
1 Zach Campbell * 11 Douglas Freeman 45.98
2 Daron Jones 11 Charles City County 45.92
3 Davon Hargrove 11 Lee-Davis 45.85
4 Collin Sekelsky 10 Grafton High School 45.54
5 Brandon Santiago 12 Norview 45.74
6 Michael Monteiro* 10 Mills Godwin 45.87
7 T.j. Warren 9 Atlee 45.95
8 Joshua Galan 9 Ocean Lakes 46.11
Heat 5
1 Nicholas Buckingham 10 Henrico 45.30
2 Steven Alvarez 11 Lake Braddock 45.26
3 Richard Anderson 9 L.C. Bird 45.04
4 Colin Meador 12 Goochland 44.90
5 Darrius Polk 11 Clover Hill 44.99
6 A.j El-amin 12 L.C. Bird 45.04
7 Jai Quan Henry 11 Douglas Freeman 45.28
8 Michael Averett 11 Manchester High School 45.50
Heat 6
1 Luke Trumble* 10 Cosby 44.84
2 Breon Jackson 11 Hermitage 44.44
3 Joseph Jardine 12 Hampton 44.20
4 Omary Branch 10 Manchester High School 43.90
5 Cephus Harden 9 Goochland 44.18
6 Isaac Johnson 10 Thomas Dale 44.37
7 Noah Reichel * 10 Glen Allen High School 44.48
8 James Muse 11 Mills Godwin 44.90
Heat 7
1 Zakari Greene 12 Clover Hill 43.67
2 Abdul Ellis 9 Hampton 43.52
3 Karim Doumar 10 McLean 43.41
4 Dequante Brown 10 Lee-Davis 43.33
5 Ralph Stovall 11 Highland Springs 43.41
6 Tyshod Wright 11 Manchester High School 43.50
7 Michelangelo Hooker 12 York 43.65
8 Denzel Davis 12 Douglas Freeman 43.75
Heat 8
1 Brandon Williams 11 Battlefield 43.14
2 Aquil Carter-Bass 11 Menchville 42.89
3 Taylor Booze * 12 Douglas Freeman 42.81
4 Michael Smith 12 Salem (Virginia Beach) 42.44
5 Cameron Shegog 12 Thomas Dale 42.73
6 Tony Tyler 12 Meadowbrook 42.84
7 Jamal Menzies 11 Mills Godwin 43.07
8 Patrick Stott 11 Deep Run 43.16
Heat 9
1 Benjamin Blumenthal 12 McLean 42.06
2 Larry Crisp 12 Green Run 41.65
3 Alex Merritt 11 Battlefield 41.14
4 Alexander Hedrick 11 McLean 40.87
5 Micah Todd 11 Manchester High School 40.97
6 Leon Pollard 12 Highland Springs 41.53
7 Paul Fyffe 11 Bruton 41.71
8 Terrence Curry 11 T.C. Williams 42.28
Heat 10
1 Dre Bennett 12 Atlee 40.11
2 Trey Jenkins 12 Thomas Dale 39.97
3 Tyrell Eaton 12 Lee-Davis 39.06
4 Christopher Blaylock 12 Battlefield 38.67
5 Carlton Edwards 12 Henrico 38.81
6 Darrian Henley 11 Hermitage 39.42
7 Travis Phillips 11 Patrick Henry (Ashland) 40.04
8 Denzel Boyd 11 Deep Run 40.64
Event #23 - High School Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Emily Philpot 10 York 2:46.03
2 Ann Schlosnagle 9 Elizabeth Seton High Scho 2:45.28
3 Mary Crowgey 11 Collegiate 2:45.09
4 Nancy Sloan * 11 Clover Hill 2:44.34
5 Jantsen Wilson 9 Henrico 2:44.17
6 Jessica Seidenberg 9 T.C. Williams 2:42.64
7 Patricia Commins 9 Elizabeth Seton High Scho 2:42.41
8 Erin McMullen 9 Ocean Lakes 2:41.83
9 Alicia Devereaux 9 George Mason 2:41.82
10 Meredith Davis 10 Western Branch High Schoo 2:40.44
11 Bethany King* 10 Matoaca High School 2:40.26
12 Kandice Pettaway 9 Elizabeth Seton High Scho 2:40.10
13 Regina Miles 11 ARMSTRONG 2:40.04
14 Courtney Chenault* 9 Hanover 2:40.01
Heat 2
1 Megan Wight* 10 Mills Godwin 2:39.74
2 Sydney Lewis 9 Glen Allen High School 2:39.04
3 Courtney Lawson 12 Lake Braddock 2:38.36
4 Peyton Elwell 11 Mills Godwin 2:38.21
5 Amanda Cole 12 Collegiate 2:37.46
6 Haley Uliasz* 11 Lee-Davis 2:37.31
7 Bimbola Orikogbo * 10 Clover Hill 2:37.04
8 Nicole Clanton 10 Ocean Lakes 2:36.97
9 Nicole Bethune 12 Ocean Lakes 2:36.43
10 Maggie Williams 11 Tabb 2:36.40
11 Joy Quash* 12 Meadowbrook 2:36.17
12 Blakemore Winston 9 Patrick Henry (Ashland) 2:35.50
13 Annabel O'Hagan 9 Saint Catherine s 2:34.43
14 Hannah Bullen* 10 Mills Godwin 2:34.29
15 Alaina Wibberly 10 Saint Catherine s 2:34.07
Heat 3
1 Anna Buser 10 McLean 2:34.03
2 Megan Leszczynski 11 Cox 2:33.93
3 Brooklyn Jackson 11 Meadowbrook 2:33.58
4 Alexis Dudek 10 Western Branch High Schoo 2:33.28
5 Nicolette Impastato* 10 Cosby 2:33.21
6 Anna Laughter * 9 Douglas Freeman 2:32.54
7 Claire Constance 12 George Mason 2:32.51
8 Rachel Oden 10 Warren County 2:32.24
9 Vanessa Johnson 9 Elizabeth Seton High Scho 2:32.10
10 Emma Arner * 12 Atlee 2:31.39
11 Maddie Manhertz 11 Lake Braddock 2:31.15
12 Shannon Bryce 9 Jamestown 2:31.10
13 Elaine Dowell* 11 James River (Midlothian) 2:31.03
14 Kristine Scherger 11 Saint Catherine s 2:30.77
15 Arianna Teague 9 Elizabeth Seton High Scho 2:30.39
Heat 4
1 Kelly McMullan 10 Kellam 2:30.24
2 Sophie King* 10 Matoaca High School 2:29.98
3 Caroline Rose * 12 Maggie Walker 2:29.88
4 Katie Blunt* 10 Hanover 2:29.83
5 Devin Rowell 12 Ocean Lakes 2:29.59
6 Tiffany Reynolds* 11 Lee-Davis 2:29.24
7 Annie Sadler* 10 Hanover 2:29.24
8 Rachel Weinberg-Rue * 12 Douglas Freeman 2:29.21
9 Bonny Turnage* 11 Lee-Davis 2:28.98
10 Kayla Hubert* 12 Prince George High School 2:28.60
11 Sarah Ray 10 Manchester High School 2:28.55
12 Samantha Park 12 Ocean Lakes 2:28.54
13 Kristen Loehle 11 Battlefield 2:28.48
14 Madison Doss* 10 Lee-Davis 2:28.22
15 Julia Estrada 11 George Mason 2:27.75
Heat 5
1 Abbie Taylor 10 Manchester High School 2:27.72
2 Micayla Shields 10 Manchester High School 2:27.67
3 Nicole Park 10 Ocean Lakes 2:27.64
4 Emma Powers * 11 Clover Hill 2:27.61
5 Kayla Gibbons 11 Warren County 2:27.24
6 Cary Reynolds* 10 Cosby 2:27.06
7 Katherine Matais 12 Western Branch High Schoo 2:26.76
8 Kate Birnbaum* 10 Cosby 2:26.65
9 Leanna Eisenman 12 Warren County 2:26.49
10 Adrian Walker 12 Manchester High School 2:26.19
11 Parvin Mohiby * 11 Douglas Freeman 2:25.54
12 Rachel Webb 12 Menchville 2:25.34
13 Irene Koo* 12 Deep Run 2:24.67
14 Maya Walton* 12 Hermitage 2:24.06
15 Alaina Redd 12 Cosby 2:23.64
Heat 6
1 Jessica Lull * 11 Maggie Walker 2:23.62
2 Rachel Lewis 10 Kellam 2:23.41
3 Carley Shannon 10 Bruton 2:22.96
4 Elena Wirz* 11 Cosby 2:22.47
5 Courtney Gwin 12 Kellam 2:22.11
6 Daisy Banta * 10 Maggie Walker 2:21.51
7 Angelina Oputa 12 Elizabeth Seton High Scho 2:21.06
8 Malina Richardson* 11 Patrick Henry (Ashland) 2:20.00
9 Julia Logan * 10 Clover Hill 2:19.74
10 Michaela Cody 10 Bruton 2:19.11
11 Nicole Goff 10 Grafton High School 2:18.45
12 Katharine Leitch * 11 Atlee 2:18.15
13 Sarah Thornhill* 11 Douglas Freeman 2:16.45
14 Sydney Schaedel 10 T.C. Williams 2:16.03
15 Nichelle Scott* 10 L.C. Bird 2:14.44
Event #24 - High School Boys 800 Meter Run
===========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
===========================================================================
Heat 1
1 Brian Thompson 10 Lake Braddock 2:16.11
2 Tirrell Bynum 11 Henrico 2:16.05
3 David Heide 10 Veritas Classical Christi 2:15.92
4 Ryan Leavis 11 Ocean Lakes 2:15.82
5 Jon Taylor - Fishwick 11 Norfolk Collegiate 2:15.63
6 Steve Turack 10 Norfolk Collegiate 2:15.44
7 T. i. Iqbal* 11 Cosby 2:15.33
8 Luke Thompson 9 Hanover 2:15.28
9 Matthew Peery * 11 Atlee 2:15.07
10 Jack Stockhausen 11 Atlee 2:14.99
11 Zachary Romeo 10 York 2:14.97
12 Simon Wake * 12 Maggie Walker 2:14.86
13 Nicholas Kontopanous 9 Veritas Classical Christi 2:14.54
14 Eric Kim 9 Maggie Walker 2:14.53
Heat 2
1 Dylan Bobbitt 12 East Rockingham High Scho 2:14.24
2 Chris Roundtree * 10 Glen Allen High School 2:14.23
3 Nathan Allred 12 Jamestown 2:14.19
4 Bryan Bergan Lake Braddock 2:13.24
5 Mike Buleza 12 Manchester High School 2:13.10
6 Daniel D'Amato* 12 Mills Godwin 2:12.93
7 Alex Thompson 9 Oscar Smith High School 2:12.91
8 Justin Ford 10 Ocean Lakes 2:12.67
9 Matt Heinicke-Peart 9 Douglas Freeman 2:12.42
10 Shane LeVie 12 Tabb 2:12.36
11 Raequan Singh 9 Oscar Smith High School 2:12.26
12 Christian Fox* 11 Matoaca High School 2:12.24
13 Brice Hornsby 11 Deep Run 2:11.77
14 Blaine Lacey 9 Oscar Smith High School 2:11.71
15 Andrew Tynes * 11 Maggie Walker 2:11.60
16 Kevin Hwang 11 McLean 2:11.30
Heat 3
1 Luis Parrales 10 Oscar Smith High School 2:11.25
2 Aaron Kramer 11 York 2:11.24
3 Brendan Burkhard 11 Grafton High School 2:11.10
4 Jordan Parker 12 Ocean Lakes 2:11.09
5 Brandon von Kannewurff* 10 Deep Run 2:10.99
6 Christian Davison * 11 Clover Hill 2:10.64
7 Scott Young 12 T.C. Williams 2:10.54
8 Sam O'Connor* 10 Douglas Freeman 2:10.36
9 Matt Wichelman* 10 Lee-Davis 2:10.24
10 Zach Winne* 12 Thomas Dale 2:10.24
11 Aaron Brooks 10 Potomac Senior High Schoo 2:09.87
12 Garrett Mannion* 12 Mills Godwin 2:09.73
13 Kevin McCarthy* 11 Douglas Freeman 2:09.58
14 Nate Miller 11 Norfolk Collegiate 2:09.50
15 Taylor Freeman* 12 Henrico 2:09.25
16 Alden Knipe 12 Trinity 2:09.14
Heat 4
1 Harrison Fink* 12 Thomas Dale 2:08.81
2 Jake Jones 12 Manchester High School 2:08.81
3 Richard Hankins 11 Trinity 2:08.48
4 Kaleb Franklin 10 Potomac Senior High Schoo 2:08.44
5 Austin Koch * 10 Maggie Walker 2:08.43
6 Devin Earwood 12 Manchester High School 2:08.39
7 Dalton Hedrick 9 Chancellor 2:08.24
8 Patrick Shannon 12 Jamestown 2:08.11
9 Ethan Reuse* 12 Midlothian High School 2:07.77
10 Austin Bowers 10 Mills Godwin 2:07.72
11 Alex Corbett 9 Lake Braddock 2:07.56
12 Blake Woodring* 11 Hanover 2:07.49
13 Daniel Read 10 Ocean Lakes 2:07.39
14 Patrick Thomas 11 Clover Hill 2:07.04
15 David Donaldson 12 Battlefield 2:06.75
16 Robert Taylor 12 Kellam 2:06.73
Heat 5
1 Bruce Charity 11 Western Branch High Schoo 2:06.68
2 Harry Talmage 11 Goochland 2:06.67
3 Wayne McKinney 10 T.C. Williams 2:06.26
4 Ross Anderson * 12 Maggie Walker 2:06.18
5 Tucker Robinson* 12 Deep Run 2:06.14
6 John Ziegler * 11 Maggie Walker 2:06.04
7 Trey Pressley 11 Hampton 2:06.02
8 Anthony Addeo 11 Bruton 2:05.97
9 David Gregory 11 Kellam 2:05.64
10 Luke Page 11 Collegiate 2:05.55
11 Michael Wertz * 11 Clover Hill 2:05.41
12 Neil Schubel 9 Chancellor 2:05.27
13 Jake Rodgers* 11 Cosby 2:05.26
14 Brendan Kerwin 10 T.C. Williams 2:05.10
15 Dan de Nijs* 12 Mills Godwin 2:04.99
16 Brandon McShine 11 Meadowbrook 2:04.60
Heat 6
1 Teddy Nasworthy 11 Collegiate 2:03.71
2 Billy Boros 11 Kellam 2:03.55
3 Matthew Novak* 9 Deep Run 2:03.45
4 Matthew Satterwhite 12 Battlefield 2:03.35
5 Blake Finkenauer 12 Tabb 2:02.74
6 Carter LaBoue* 12 Mills Godwin 2:02.54
7 Ian McDonald* 11 Douglas Freeman 2:02.50
8 Justin Livingston 12 Manchester High School 2:02.46
9 Vincent Herring 12 ARMSTRONG 2:02.37
10 Aydin Cashel* 12 Mills Godwin 2:02.00
11 Tate Houff* 12 Douglas Freeman 2:01.95
12 Andrew Werner 12 Western Branch High Schoo 2:01.84
13 Kenneth Valva* 11 Mills Godwin 2:01.78
14 Josh Willard * 10 Clover Hill 2:01.59
15 Aaron Thompson 12 Manchester High School 2:01.21
16 James Poyer* 12 Hanover 2:01.18
Heat 7
1 Matthew Howard 10 McLean 2:01.01
2 Andrew Benfer* 12 Mills Godwin 2:00.57
3 Scott Newton 12 Collegiate 2:00.01
4 Patrick O'Connell 11 Cox 1:59.81
5 Sean Helmke 12 Kellam 1:59.81
6 Riley Brady* 12 Cosby 1:59.61
7 David Harrison 12 Ocean Lakes 1:59.59
8 Stanley Davis * 10 Glen Allen High School 1:59.39
9 Andrew Gorsuch* 11 Midlothian High School 1:58.93
10 Thomas Negron* 11 Cosby 1:58.20
11 Seumas O'Reilly 12 Warren County 1:58.14
12 Devon Marrow 11 Meadowbrook 1:57.85
13 Michael Waller 12 Chancellor 1:56.13
14 Sam Reid* 12 James River (Midlothian) 1:55.90
15 Marquis Worsley 12 Norview 1:55.68
16 Carl Walton jr 12 Northwest Guilford 1:54.60
Event #25 - High School Girls 200 Meter Dash
===========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
===========================================================================
Heat 1
2 Donavan Merrill 10 Cox 29.82
3 Shavone Brown 9 Elizabeth Seton High Scho 29.76
4 Kirstin Sessoms 12 Bayside High School 29.56
5 Monica Thornton * 11 Clover Hill 29.70
6 Morgan Spruill 10 Elizabeth Seton High Scho 29.79
Heat 2
1 Loren Beasley* 12 Lee-Davis 29.50
2 Chelsea Branch* 10 Lee-Davis 29.44
3 Michelle Hermes 10 York 29.42
4 Maria Araujo * 11 Maggie Walker 29.37
5 Lane Scher * 12 Maggie Walker 29.42
6 Diana Tanner 12 Lake Braddock 29.44
7 Brittany Keets* 12 Henrico 29.50
8 Jakeva Settles 10 Grafton High School 29.53
Heat 3
1 Jasmine Jefferson* 11 Prince George High School 29.34
2 Danielle Stephens * 12 Maggie Walker 29.20
3 Abby O'toole * 10 Atlee 29.02
4 Ameratu Kamara 10 T.C. Williams 28.94
5 Katie Dunn* 11 Mills Godwin 28.96
6 Kim Scheible 10 Saint Catherine s 29.04
7 Alexis Thompson 11 Bruton 29.21
8 Taylor Tucker 11 Elizabeth Seton High Scho 29.35
Heat 4
1 Christina Hartaman 11 Manchester High School 28.87
2 Ashley Bykowski 10 Atlee 28.78
3 Tony Taylor 11 Thomas Jefferson (Richmon 28.65
4 victoria dodd 10 Jamestown 28.57
5 Jasmine Zollar * 10 Atlee 28.62
6 Maggie Ruud 10 Lake Braddock 28.74
7 Sara Whitehead 11 Charles City County 28.78
8 Sara Taylor * 11 Maggie Walker 28.91
Heat 5
1 Deja Witcher 9 Thomas Dale 28.53
2 Johnee' Lewis 12 T.C. Williams 28.44
3 Joann Patterson 10 Thomas Jefferson (Richmon 28.41
4 Ashley Fleming 11 ARMSTRONG 28.38
5 Russia Tatum 12 Elizabeth Seton High Scho 28.39
6 Deonna Davis 9 Hanover 28.42
7 Shateka Brown 10 Charles City County 28.49
8 Alexandra Hairston 10 George Mason 28.54
Heat 6
1 Ariana Carter 11 McLean 28.30
2 Talia Wesson Heritage (Newport News) 28.22
3 Emma Martin* 11 Deep Run 28.09
4 Jordan Williams 11 Atlee 28.03
5 Argy Kosmakos 9 Lake Braddock 28.07
6 Rakel Dixon 11 Highland Springs 28.14
7 Khadijah Waddy 12 Goochland 28.29
8 Emily Derse 12 Jamestown 28.35
Heat 7
1 Deja Avent * 11 Douglas Freeman 28.01
2 Kia Jefferson 9 Cox 27.97
3 Kanesha Coxson 10 Chancellor 27.96
4 Kiana Minor 9 Patrick Henry (Ashland) 27.94
5 Astacia Pegram 12 Douglas Freeman 27.95
6 Chrystine Sampson 10 Ocean Lakes 27.96
7 Khaleaya Cherry 11 Princess Anne High School 27.97
8 Danielle Johnson 9 Elizabeth Seton High Scho 28.03
Heat 8
1 Caitlin Daughtry* 11 Mills Godwin 27.85
2 Kassidy Taylor * 10 Atlee 27.83
3 Jasmine Jones 11 Clover Hill 27.74
4 Laelle Devaughan 9 Heritage (Newport News) 27.64
5 Elizabeth Knight Battlefield 27.70
6 Diamond Fair 11 Elizabeth Seton High Scho 27.81
7 Malisa Dang* 12 Clover Hill 27.83
8 Kayla Copeman 9 Bruton 27.93
Heat 9
1 Solange Doldron 12 Manchester High School 27.53
2 Destiny Butler 10 Kempsville High School 27.51
3 Maria Adams 9 Cox 27.45
4 Shailan Burton 11 Cox 27.42
5 Crystal Thomas 11 Highland Springs 27.42
6 Jordan Gravelle 9 Jamestown 27.48
7 Maya Ihejerik* 12 Henrico 27.53
8 Jazzmin Dabney 12 Highland Springs 27.54
Heat 10
1 India Wiggins 10 Matoaca High School 27.39
2 Morgan Harris 11 Manchester High School 27.22
3 Clarissa Cooper 10 Ocean Lakes 27.14
4 Autumn Robinson 9 Elizabeth Seton High Scho 27.05
5 Jayden Metzger* 11 Cosby 27.07
6 Sade Hargrove 9 John Marshall 27.14
7 Alexandra Goin 9 Cosby 27.32
8 Sydney Hamer 10 Lake Braddock 27.42
Heat 11
1 Jasmine Ross 9 John Marshall 26.96
2 Kennedy Holton 10 Elizabeth Seton High Scho 26.94
3 Alexia Vonner 10 Kempsville High School 26.91
4 Shay Allen* 11 Clover Hill 26.84
5 kyra Glenn 10 Ocean Lakes 26.87
6 Serwaa Syers 11 Elizabeth Seton High Scho 26.92
7 Lakia Allen 12 Elizabeth Seton High Scho 26.96
8 April Fox 12 Clover Hill 27.02
Heat 12
1 India Lowe 9 Atlee 26.78
2 Taylor Cockrell 11 Battlefield 26.69
3 Imoni Anderson 11 Glen Allen High School 26.52
4 Molly Novak* 10 Cosby 26.45
5 De'Nisha Smith 11 Cosby 26.45
6 Chelsea Hall* 12 Prince George High School 26.65
7 Sydnee Lopes * 11 ARMSTRONG 26.78
8 Dasha Hill 9 Bruton 26.82
Heat 13
1 Gina D'Orazio* 11 Cosby 26.43
2 Diana Young * 10 Clover Hill 26.37
3 Ellison Grove 10 Battlefield 26.34
4 Mackenzie Kerr * 9 Douglas Freeman 26.27
5 Dallas Tennessee 11 Lee-Davis 26.28
6 Bria Anderson* 10 Mills Godwin 26.35
7 Sherhae Holloway 12 Highland Springs 26.42
8 Brittany Hicks * 10 Glen Allen High School 26.43
Heat 14
1 Briauna Kilgore 11 Elizabeth Seton High Scho 26.20
2 Kayla Penn 12 Patrick Henry (Ashland) 26.13
3 Jasmine Hill 10 Battlefield 26.06
4 Darsheal Cook 11 Highland Springs 25.86
5 Faith Sykes 12 L.C. Bird 25.97
6 Alyse Williams 12 Elizabeth Seton High Scho 26.10
7 Madeleine McCarty 10 Kellam 26.16
8 Ilissa Morris 10 Highland Springs 26.27
Heat 15
1 Paris Cotman* 12 Meadowbrook 25.54
2 Alexandria Moseley* 10 Cosby 25.30
3 Jessica Ewing 12 Tallwood 24.62
4 Shyra Molton 12 Patrick Henry (Ashland) 24.44
5 Tanisha Greene 12 Landstown 24.55
6 Chelsie Stevens 12 Elizabeth Seton High Scho 24.85
7 April Wilson 11 Thomas Dale 25.44
8 Jessica Rolle 11 Battlefield 25.66
Event #26 - High School Boys 200 Meter Dash
===========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
===========================================================================
Heat 1
2 Jackson Rich * 11 Douglas Freeman 25.27
3 Michael Volk Jamestown 25.23
4 Brandon Smith 10 Ocean Lakes 25.18
5 Van Hooker 10 York 25.21
6 Joe Pittman * 12 Douglas Freeman 25.24
Heat 2
2 Tyrell Noel 10 Grafton High School 25.12
3 Derrell Walker 10 Jamestown 25.09
4 Deshon Rorie 11 Grafton High School 24.77
5 Ryan Jones 11 Charles City County 24.90
6 Tanner Watts 11 Manchester High School 25.10
7 Zach Weiss 11 Douglas Freeman 25.14
Heat 3
1 Chris Melton* 11 Hanover 24.69
2 Tyler Giles 10 Potomac Senior High Schoo 24.65
3 Dino Salandro 11 Trinity 24.62
4 Austin Sutherland * 12 Atlee 24.55
5 Michael Mccormack 11 Battlefield 24.56
6 Dominque Lamar 10 Thomas Dale 24.64
7 Tohibur Paiker 10 Douglas Freeman 24.67
8 Bruce Baker 11 Mills Godwin 24.77
Heat 4
1 Edwin Mejia 10 Hermitage 24.53
2 Victor Zheng 12 McLean 24.48
3 Louis Rivers 9 Thomas Dale 24.41
4 Avery Jones 11 Charles City County 24.39
5 Brennan Kunka * 11 Maggie Walker 24.41
6 Elias Khoury 10 Trinity 24.45
7 Harold Allen 11 James River (Midlothian) 24.52
8 Javonte Blacknall Franklin 24.54
Heat 5
1 Treavonn Brandon Ocean Lakes 24.34
2 JaTuan Harvey 10 Manchester High School 24.24
3 Will Nunley 11 George Mason 24.14
4 Brian Thomas 9 Clover Hill 24.12
5 Latrell Lane 10 Franklin 24.14
6 Dre Washington 9 Midlothian High School 24.17
7 Jason Plaugher 9 Ocean Lakes 24.24
8 Kevin Dawkins* 11 Cosby 24.38
Heat 6
1 Joseph Wilson 12 York 24.09
2 Brendan Opokee-Anerhi 10 Potomac Senior High Schoo 24.07
3 Joshua Champion 10 Manchester High School 23.94
4 Michael Kokal* 10 Cosby 23.90
5 Michael Andrews 11 Kempsville High School 23.91
6 Joshua Lewis 10 Highland Springs 23.99
7 Mitch Sherman 11 George Mason 24.08
8 Ryan Jones 11 Manchester High School 24.11
Heat 7
1 Travis Haysley 11 James River (Midlothian) 23.84
2 Devin Clarke 11 Goochland 23.81
3 Joseph Hall 12 Douglas Freeman 23.76
4 Messiyah Kerr 11 L.C. Bird 23.74
5 Racheed Davis 11 Ocean Lakes 23.75
6 Israel Vaughan* 12 Lee-Davis 23.80
7 Evan Truman 11 Deep Run 23.83
8 Philip Tyler 10 T.C. Williams 23.84
Heat 8
1 Kenny Spurlock 12 Hanover 23.70
2 Henry Ivy 12 Douglas Freeman 23.69
3 Jason Lewis 9 Ocean Lakes 23.66
4 David Segovia * 10 Atlee 23.64
5 Raymond Buckner 11 Chancellor 23.64
6 David Camarillo 11 Tabb 23.68
7 Tony Richardson 11 Ocean Lakes 23.69
8 Lyndon German 12 Hanover 23.73
Heat 9
1 Muqtadir Mustafa 11 Meadowbrook 23.64
2 Kenny Tilghman 11 Cosby 23.58
3 Chris Purvis 11 Chancellor 23.55
4 Raysean Martin 12 Highland Springs 23.54
5 Julius Mills 10 Mills Godwin 23.54
6 David Walter Kempsville High School 23.57
7 Fred Adkins 12 Highland Springs 23.63
8 Phillip Payne 11 Potomac Senior High Schoo 23.64
Heat 10
1 Carl Parker 12 Douglas Freeman 23.53
2 Trevor Arneaud 11 Hampton 23.50
3 Antonio Branch 11 Douglas Freeman 23.47
4 Raheem Smith 10 Thomas Jefferson (Richmon 23.37
5 Marious Leslie 12 Princess Anne High School 23.45
6 Reshard Sumblin 11 Franklin 23.47
7 Justin Dennis 11 Highland Springs 23.50
8 Deshawn Woods 11 Norview 23.54
Heat 11
1 Travis Brown Franklin 23.34
2 Fred Wickes 10 Ocean Lakes 23.29
3 Brevin Jeter 10 Chancellor 23.25
4 Amir Goram 11 Battlefield 23.24
5 Allen Levey 11 Clover Hill 23.24
6 Cody Cahoon* 12 Cosby 23.29
7 Kendrik Downs 11 Battlefield 23.31
8 Jordan Branch 10 L.C. Bird 23.34
Heat 12
1 Merquan Robinson 11 Highland Springs 23.22
2 Ramon Kinchen 10 Highland Springs 23.18
3 Troy Hayes 11 Cosby 23.15
4 Zakell Johnson 12 Goochland 23.06
5 Tevon Shufford 12 Heritage (Newport News) 23.09
6 Joseph Pollard 11 Cosby 23.15
7 Joseph Wallace 12 Grafton High School 23.20
8 Jeremy Sternlicht 11 Mills Godwin 23.24
Heat 13
1 Willie Curry 12 T.C. Williams 23.04
2 Aaron Poore 11 Ocean Lakes 22.94
3 Tramayne Griffin 9 Ocean Lakes 22.93
4 Larry Whitaker 11 Kempsville High School 22.83
5 Brandyn Laury* 12 Cosby 22.88
6 Josh Brown 12 Ocean Lakes 22.94
7 Travis Henderson 11 Hermitage 22.97
8 Devon Thompson 11 Highland Springs 23.06
Heat 14
1 Quashod Williams 11 Highland Springs 22.76
2 Wesley Jones* 11 Lee-Davis 22.58
3 Dj Reid 11 Thomas Dale 22.44
4 Michael Cherry 11 Oscar Smith High School 21.47
5 Damian Smith 12 Green Run 21.69
6 Darius Green 11 Hampton 22.56
7 Leon Pollard 12 Highland Springs 22.74
8 Marcus Taylor 9 Highland Springs 22.80
Event #27 - High School Girls 2,000 Meter Steeplechase
=========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
=========================================================================
Heat 1
1 Alyssa Barnett 9 Norfolk Collegiate
2 Jessica Van Scoyoc * 10 Glen Allen High School 8:56.37
3 Ashley Bruce 12 Grafton High School 8:44.75
4 Rachel Rabbitt 11 Grafton High School 8:27.38
5 Paige Harrar * 11 Atlee 8:18.20
6 Devon Burger 9 Fluvanna County 8:13.49
7 Casey Soper 10 Riverbend High School 8:00.23
8 Allison Marshall 12 Princess Anne High School 7:59.18
9 Ariel Briales 11 Princess Anne High School 7:47.34
Event #28 - High School Boys 2,000 Meter Steeplechase
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Charles Shanker 11 Norfolk Collegiate 7:35.19
2 Jon Taylor - Fishwick 11 Norfolk Collegiate 7:25.74
3 Trent Moon 12 Tabb 7:19.57
4 Billy Mees 11 Battlefield 7:14.64
5 Glenn Rose 12 Tallwood 7:10.91
6 Steve Turack 10 Norfolk Collegiate 7:09.48
7 Prayant Hanjra 10 Battlefield 7:03.84
8 Bryan Moon 9 Tabb 7:03.39
9 John Silveria 12 Tabb 7:03.30
10 Nathaniel King* 10 Matoaca High School 7:03.23
11 Andrew Cihak * 11 Cosby 6:57.92
12 Blake Woodring* 11 Hanover 6:57.65
Heat 2
1 T. i. Iqbal* 11 Cosby 6:53.52
2 Nate Miller 11 Norfolk Collegiate 6:50.30
3 Taylor Garnowski* 11 Cosby 6:49.14
4 Brandon Lee 11 Battlefield 6:48.74
5 Bizz Alidost * 10 Atlee 6:47.91
6 Shawn O'Malley 12 Riverbend High School 6:47.78
7 Cameron Francis 10 Veritas Classical Christi 6:45.17
8 Chris Canty* 12 Cosby 6:44.84
9 Connor Lee 11 Battlefield 6:38.64
10 James Poyer* 12 Hanover 6:29.10
11 Nathaniel Hall * 10 Atlee 6:23.42
Event #29 - High School Girls Pole Vault
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Maria Adams 9 Cox 7-0
2 Allison Heinzer Battlefield 7-0
3 Piper Shifflett 9 Maggie Walker 7-6
4 Viviane Mao 9 Maggie Walker 7-6
5 Heather Schumacher 11 Saint Catherine s 8-0
6 Diana Tanner 12 Lake Braddock 8-0
7 Samantha Borgia 11 Kempsville High School 8-0
8 Aaron Figus 11 Jamestown 8-0
9 Val Miller 9 Atlee 8-0
10 Erin McDaniel 9 Atlee 8-0
11 Taylor Szeligowski 11 Tallwood 8-6
12 Samantha Stanley* 11 Patrick Henry (Ashland) 8-6
13 Kia Jordan * 11 Maggie Walker 8-6
14 Kaitlin O'kelly* 10 Lee-Davis 8-6
15 Jenna Sawyer 11 Kempsville High School 8-6
16 Sakura Lim * 12 Douglas Freeman 8-6
17 Alazandra Felton 12 Cox 8-6
18 Lizzie Graumlich 9 Saint Catherine s 9-0
19 Austin Lackey 12 Lee-Davis 9-0
20 Madison Angus* 10 Lee-Davis 9-0
21 Summer Walter 11 Bayside High School 9-0
22 Kirstin Sessoms 12 Bayside High School 9-0
23 Regina Miles 11 ARMSTRONG 9-0
24 Taylor Miller 11 Saint Catherine s 9-6
25 Kelsey Radke 11 Princess Anne High School 9-6
26 Maggie Ruud 10 Lake Braddock 9-6
27 Alexandra Fairbanks 12 Battlefield 9-6
28 Sydney Schaedel 10 T.C. Williams 10-0
29 Rachel Fasana 10 Lake Braddock 10-3
30 jaqueline meeks 10 First Colonial 11-0
Event #30 - High School Boys Pole Vault
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Gabe Modzelewski 10 Jamestown 8-6
2 Kareem Christian 10 Jamestown 8-6
3 Elwin Carter 10 Highland Springs 8-6
4 Charles Scruggs 9 Jamestown 9-0
5 Hunter Hautz 10 York 9-6
6 Justin Dennis 11 Highland Springs 9-6
7 Wayne McKinney 10 T.C. Williams 10-0
8 Philip Wyatt * 12 Maggie Walker 10-0
9 Ben Rasich * 10 Maggie Walker 10-0
10 John Mcvicker 9 Lake Braddock 10-0
11 Alec Johnson 9 Lake Braddock 10-0
12 Cy Haukdal 9 Lake Braddock 10-0
13 Steven Alvarez 11 Lake Braddock 10-0
14 Charlie Buyas 9 Atlee 10-0
15 David Cabaniss 12 York 10-6
16 Haniel Jackson 11 Kempsville High School 10-6
17 Blake McLean 9 Douglas Freeman 10-6
18 Liam Boland 9 Saint Christopher`s 11-0
19 Bryce Simpson 9 Atlee 11-0
20 Scott Young 12 T.C. Williams 11-6
21 Abbey Joshua Alcon 12 T.C. Williams 11-6
22 Kyimon Hockaday 11 Highland Springs 11-6
23 Joshua Paquin 12 Battlefield 11-6
24 Andrew Tran 11 Kempsville High School 12-0
25 Jacob Brown 12 Kellam 12-6
26 Brennan Kunka * 11 Maggie Walker 12-9
27 Sean Monks 11 Battlefield 13-0
28 Landon Cooper 12 Ocean Lakes 13-6
29 Trey Rydel * 12 Atlee 13-6
30 Adam Tuck* 12 Deep Run 13-9
31 Trip Chewning* 11 Mills Godwin 14-0
32 Zach Campbell * 11 Douglas Freeman 14-0
33 Brad Johnson 12 Kellam 15-3
34 Derek O'Connell 12 Ocean Lakes 15-6
35 Jeffrey Linta 12 North Myrtle Beach 16-0.75
Event #31 - High School Girls High Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
-- Carly Feyerabend 9 Atlee 5-4
-- Cierra Shelton 10 Atlee 5-0
-- Emily Gomez 9 Battlefield 4-6
-- Madeline Holbrook 9 Battlefield 4-8
-- Emma Rosenburgh 9 Battlefield 4-6
-- Suzannah Stark 9 Battlefield 4-9
-- Steffene Cheeks 9 Chancellor 4-8
-- Malisa Dang* 12 Clover Hill 5-0
-- Jasmine Jones 11 Clover Hill 4-6
-- Janae Jones* 12 Clover Hill 4-8
-- Julia Logan * 10 Clover Hill 5-4
-- Monica Thornton * 11 Clover Hill 4-10
-- Gina D'Orazio* 11 Cosby 5-0
-- Alexandra Goin 9 Cosby 4-10
-- Molly Novak* 10 Cosby 4-10
-- De'Nisha Smith 11 Cosby 4-10
-- Chenera Lacey 11 Cox 5-6
-- Donavan Merrill 10 Cox 4-6
-- Mia Stephens 9 Cox 4-6
-- Emma Murphy 9 Deep Run 4-6
-- Kristen Trice* 12 Deep Run 5-2
-- Elizabeth Johnson 11 Douglas Freeman 5-4
-- Javonne Antoine 10 Elizabeth Seton High Scho 4-10
-- Eva-Mallay Atcherson 12 Elizabeth Seton High Scho 5-2
-- Shavone Brown 9 Elizabeth Seton High Scho 4-6
-- Arianna Teague 9 Elizabeth Seton High Scho 4-6
-- Evan Wagner 11 Gloucester 5-4
-- Jakeva Settles 10 Grafton High School 4-10
-- Julia Young 11 Grafton High School 5-7
-- Brittany Keets* 12 Henrico 4-10
-- Lachyna Roe 9 Henrico 4-10
-- Latisha Thomas 11 Henrico 4-10
-- Sydney Davis 9 Hermitage 4-10
-- Briah Bond 9 Highland Springs 4-10
-- Sherhae Holloway 12 Highland Springs 5-8
-- Ilissa Morris 10 Highland Springs 5-2
-- Rachel Oosterhuis* 12 James River (Midlothian) 4-10
-- Aaron Figus 11 Jamestown 4-6
-- Danielle Scott 9 John Marshall 5-2
-- Maddie Manhertz 11 Lake Braddock 4-10
-- Kyra Rodi 11 Lake Braddock 4-10
-- Emily String 11 Lake Braddock 4-6
-- Elizabeth Hutton 9 Manchester High School 4-10
-- Lashaunda Mack 11 Manchester High School 4-8
-- Ariel Chesley 11 McLean 4-6
-- Margaret Duval 10 McLean 4-8
-- Kelly Oler 9 McLean 4-8
-- Caitlin Daughtry* 11 Mills Godwin 5-0
-- Kiva Adams 11 Norfolk Collegiate 4-6
-- Nicole Rossi 12 Ocean Lakes 5-3
-- Chelsea Hall* 12 Prince George High School 5-0
-- Charlotte Cross 9 Saint Catherine s 4-10
-- Isabelle Hinckley 10 Saint Catherine s 5-2
-- Jennifer Zhu 12 T.C. Williams 4-10
-- Jessica Reed 12 Tabb 4-8
-- Keilah Sutton 12 Tabb 4-10
-- Loryn Kassie 12 Thomas Dale 5-2
-- Taylor Reynolds* 11 Thomas Dale 5-5
-- Nadia Khoury 9 Trinity 5-0
Event #32 - High School Boys High Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
-- Dre Bennett 12 Atlee 6-3
-- David Segovia * 10 Atlee 5-10
-- Rashan Winters 11 Atlee 5-10
-- Romere Hopson 10 Battlefield 6-0
-- Michael Mccormack 11 Battlefield 5-10
-- Brandon Williams 11 Battlefield 6-2
-- Chris Holmes 11 Chancellor 6-3
-- Louis Walker 12 Chancellor 5-6
-- Daron Jones 11 Charles City County 5-6
-- Bobby Fulp 11 Clover Hill 5-8
-- Zakari Greene 12 Clover Hill 5-8
-- Darrius Moffett 12 Clover Hill 6-2
-- Darrius Polk 11 Clover Hill 6-0
-- Troy Caupain 11 Cosby 6-2
-- Brandyn Laury* 12 Cosby 5-10
-- Joseph Pollard 11 Cosby 6-0
-- Antonio Branch 11 Douglas Freeman 5-8
-- Larry Hargrove 10 Glen Allen High School 5-6
-- Larry Crisp 12 Green Run 6-5
-- Korbin Bordonie 10 Hanover 5-6
-- Elwin Carter 10 Highland Springs 5-6
-- Cauthon Desmond 11 Highland Springs 5-6
-- Leon Pollard 12 Highland Springs 6-2
-- Willie Stubblefield 12 Highland Springs 5-6
-- Darius Priest 12 Hopewell 6-2
-- Dirk Williams 11 Jamestown 5-10
-- Christopher Guy 12 Kempsville High School 6-4
-- Jordan Hardiman 11 Lakeland 6-4
-- Darian Baker 10 Lee-Davis 5-8
-- Abdiel Boldin 12 Lee-Davis 5-8
-- Dylan Hamilton * 12 Maggie Walker 6-0
-- Anthony Avrett 12 Manchester High School 5-10
-- Corey Devore 11 Manchester High School 5-8
-- Micah Todd 11 Manchester High School 6-2
-- DeAndre Simpson 11 Matoaca High School 6-2
-- Will Kendall* 10 Midlothian High School 6-0
-- John McKelvey 12 Mills Godwin 5-8
-- Aaron Poore 11 Ocean Lakes 5-10
-- Tristen Cahill 10 Oscar Smith High School 6-1
-- Bradley Jones 9 Oscar Smith High School 6-4
-- Greg Budd 12 Potomac Senior High Schoo 5-10
-- Kahron Lee 12 T.C. Williams 6-6
-- Andrew Junio 12 Tabb 5-6
-- Jermaine Simms 12 Tabb 5-6
-- Denis Charles 12 Tallwood 6-4
-- Max Deleon 11 Thomas Dale 6-4
-- Anthony Edwards 11 Thomas Dale 6-2
-- Latrae Terrangi 12 Thomas Dale 6-4
-- Will Shiflett 12 Trinity 5-8
Event #33 - High School Girls Long Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Tony Taylor 11 Thomas Jefferson (Richmon 13-5.5
2 Chanell Wilkins 11 Manchester High School 14-1
3 Rachel Wojciechowski 9 Deep Run 14-1
4 Jazzmin Dabney 12 Highland Springs 14-1.5
5 Sierra Garland 9 Manchester High School 14-4
6 Kayla Copeman 9 Bruton 14-4.5
7 Adeline Scelzi 9 Deep Run 14-5.5
8 Diana Young * 10 Clover Hill 14-6
9 Taylor Franklin Battlefield 14-7.5
10 Isabelle Hinckley 10 Saint Catherine s 14-7.75
11 Maddie Miller 9 Saint Catherine s 14-10
12 Makenzie McNamara 12 New Kent 14-11.5
13 Maddie Grosso 12 Ocean Lakes 15-0.5
14 Heidi Uvodich 11 Bruton 15-0.75
Flight 2
1 Sade Hargrove 9 John Marshall 15-1.25
2 Emily Derse 12 Jamestown 15-2
3 Casey Ripp 10 James River (Midlothian) 15-2.5
4 Sarah Smith * 10 Atlee 15-2.5
5 Julia Logan * 10 Clover Hill 15-3
6 Paige Lawson 9 James River (Midlothian) 15-3.5
7 April Fox 12 Clover Hill 15-5.25
8 Brynna Watkins 9 New Kent 15-8
9 Adrianne Goodlet 10 New Kent 15-9
10 Nellie Calkins 9 Douglas Freeman 15-9.75
11 Autumn Robinson 9 Elizabeth Seton High Scho 15-10.5
12 Shay Allen* 11 Clover Hill 15-10.5
13 Audree Green 12 Ocean Lakes 15-11.5
14 Dasha Hill 9 Bruton 16-0
Flight 3
1 Crishna Hooker 9 Patrick Henry (Ashland) 16-0
2 Tova Harris 12 Matoaca High School 16-2
3 Malisa Dang* 12 Clover Hill 16-2.25
4 Caitlin Daughtry* 11 Mills Godwin 16-3.25
5 Destiny Butler 10 Kempsville High School 16-6
6 Becky Eliasek 12 St. Gertrude 16-6.5
7 Eva-Mallay Atcherson 12 Elizabeth Seton High Scho 16-6.5
8 victoria dodd 10 Jamestown 16-6.75
9 Shakiya Sheppard* 10 Lee-Davis 16-7.5
10 Jonniece Scott 9 Manchester High School 16-8.75
11 Alexia Vonner 10 Kempsville High School 16-9
12 Lynnell Fisher* 11 Patrick Henry (Ashland) 16-10.75
13 Courtney Lawson 11 Meadowbrook 16-10.75
14 Sherhae Holloway 12 Highland Springs 16-11.75
15 Javonne Antoine 10 Elizabeth Seton High Scho 17-0
Flight 4
1 Ashley Fleming 11 ARMSTRONG 17-0.5
2 Nia Jones 11 Northumberland 17-1
3 Shanice Clarke 12 Manchester High School 17-1
4 Kristen Trice* 12 Deep Run 17-1
5 Bria Anderson* 10 Mills Godwin 17-1.5
6 Dallas Tennessee 11 Lee-Davis 17-1.75
7 Solange Doldron 12 Manchester High School 17-3.25
8 Jessica Shelton* 11 Patrick Henry (Ashland) 17-4.75
9 Lachyna Roe 9 Henrico 17-6
10 Janae Jones* 12 Clover Hill 17-7.5
11 Ilissa Morris 10 Highland Springs 17-7.75
12 Julia Young 11 Grafton High School 17-8.5
13 Morgan Harris 11 Manchester High School 18-4.25
14 Tanisha Greene 12 Landstown 18-6
15 Briana Taliaferro 10 Landstown 18-7.5
Event #34 - High School Boys Long Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Samuel Sanders 9 Manchester High School 18-1.25
2 Donovan Wade 11 Bruton 18-1.25
3 Christian Maye 8 Manchester High School 18-3
4 Maurice Watkins 10 Thomas Jefferson (Richmon 18-4
5 Javonte Blacknall Franklin 18-6.5
6 Scott Frazier 11 Bruton 18-9.5
7 Ramon Kinchen 10 Highland Springs 18-10.75
8 Paul Fyffe 11 Bruton 18-11.5
9 Jeremy Sternlicht 11 Mills Godwin 19-1
10 Abdiel Boldin 12 Lee-Davis 19-1.5
11 Travis Brown Franklin 19-2
12 Raheem Smith 10 Thomas Jefferson (Richmon 19-3
Flight 2
1 Jamal Menzies 11 Mills Godwin 19-4
2 Damon Oxendine 10 Patrick Henry (Ashland) 19-5
3 Bruce Baker 11 Mills Godwin 19-5.25
4 Chris Holmes 11 Chancellor 19-5.5
5 Willie Stubblefield 12 Highland Springs 19-6
6 Quincey Hayes 12 Chancellor 19-8
7 Joseph Hall 12 Douglas Freeman 19-8.5
8 Julius Mills 10 Mills Godwin 19-9
9 Devin Bethea 9 Thomas Dale 19-10.5
10 Zaytoine Tillman 12 Patrick Henry (Ashland) 19-10.75
11 Tyrell Eaton 12 Lee-Davis 19-10.75
12 Ben Pollack 12 Bearden High School 19-11.5
13 Deshawn Brown 11 Northumberland 20-0.5
Flight 3
1 Travis Henderson 11 Hermitage 20-1
2 Jordan Branch 10 L.C. Bird 20-1.25
3 Aaron Lewis 11 Northumberland 20-1.5
4 Amir Goram 11 Battlefield 20-1.5
5 Keith Taylor 10 Ocean Lakes 20-2.5
6 Ralph Stovall 11 Highland Springs 20-2.5
7 Zakari Greene 12 Clover Hill 20-3.5
8 Travis Phillips 11 Patrick Henry (Ashland) 20-4.75
9 Alexander Hedrick 11 McLean 20-5
10 Antonio Branch 11 Douglas Freeman 20-5
11 Dre Bennett 12 Atlee 20-6.5
12 Merquan Robinson 11 Highland Springs 20-7
13 Raysean Martin 12 Highland Springs 20-8
14 Evan Truman 11 Deep Run 20-8
Flight 4
1 Darian Baker 10 Lee-Davis 20-8.5
2 Devon Thompson 11 Highland Springs 20-10.25
3 Deylon Brooks 12 Thomas Dale 20-11
4 Sterling Giles 12 Potomac Senior High Schoo 20-11.5
5 Raymond Buckner 11 Chancellor 21-1
6 Micah Todd 11 Manchester High School 21-2
7 Eli Harold 12 Ocean Lakes 21-6
8 Marcus Taylor 9 Highland Springs 21-6.5
9 Damian Smith 12 Green Run 21-7
10 Darrius Moffett 12 Clover Hill 21-7.5
11 Carlton Hassell* 12 L.C. Bird 21-7.75
12 Racheed Davis 11 Ocean Lakes 22-1
13 Leon Pollard 12 Highland Springs 22-3.5
14 Jamarian Bates* 12 Matoaca High School 23-11.25
Event #35 - High School Girls Triple Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Sade Hargrove 9 John Marshall 27-7
2 Chanell Wilkins 11 Manchester High School 28-2
3 Brianna Gilmore 9 Battlefield 28-5
4 Ariana Carter 11 McLean 30-1
5 Shateka Brown 10 Charles City County 30-4
6 Morgan Spruill 10 Elizabeth Seton High Scho 30-6
7 Rachel Oosterhuis* 12 James River (Midlothian) 30-10.5
8 Astacia Pegram 12 Douglas Freeman 30-10.75
9 Charisma Jamison 12 Hermitage 31-1
10 Crishna Hooker 9 Patrick Henry (Ashland) 31-1.5
11 Jessica Reed 12 Tabb 31-1.75
12 Donavan Merrill 10 Cox 31-5
13 Allison Depew 9 Lee-Davis 31-5.5
14 Rachel Fasana 10 Lake Braddock 31-9.5
15 Gaby Patrick 10 York 31-11
Flight 2
1 Jasmine Jefferson* 11 Prince George High School 32-0.5
2 Sarah Smith * 10 Atlee 32-4.25
3 Caitlin Daughtry* 11 Mills Godwin 32-4.75
4 Khaleaya Cherry 11 Princess Anne High School 32-5
5 Imoni Anderson 11 Glen Allen High School 32-5
6 Argy Kosmakos 9 Lake Braddock 32-5.75
7 Jet'aime Alicea 12 Clover Hill 32-6
8 victoria dodd 10 Jamestown 32-6.75
9 Cierra Shelton 10 Atlee 32-7.5
10 Elisa Hendriksen 9 Cosby 32-11.5
11 Charlotte Cross 9 Saint Catherine s 33-0.25
12 Maddie Manhertz 11 Lake Braddock 33-5.5
13 Cydney Dennis 10 Princess Anne High School 33-7.5
14 Audree Green 12 Ocean Lakes 33-7.5
15 Casey Ripp 10 James River (Midlothian) 33-7.5
Flight 3
1 Latifah Neblett-Burrell * 12 ARMSTRONG 34-1
2 Brooklyn Jackson 11 Meadowbrook 34-3.5
3 Tova Harris 12 Matoaca High School 34-4.25
4 Chenera Lacey 11 Cox 34-4.5
5 Julia Logan * 10 Clover Hill 34-6
6 Kimani Burney 12 Tabb 34-7
7 Bri Miller 9 Saint Catherine s 34-7.5
8 Gina D'Orazio* 11 Cosby 34-8.25
9 Ashley Fleming 11 ARMSTRONG 34-8.5
10 Shanice Clarke 12 Manchester High School 34-10.5
11 Solange Doldron 12 Manchester High School 34-11
12 Bria Anderson* 10 Mills Godwin 35-0
13 Tiffany England 10 Thomas Dale 35-9
14 Indya Weaver 11 T.C. Williams 35-9.5
15 Lynnell Fisher* 11 Patrick Henry (Ashland) 35-10
Flight 4
1 Courtney Lawson 11 Meadowbrook 36-0
2 Shakiya Sheppard* 10 Lee-Davis 36-0
3 Maya Ihejerik* 12 Henrico 36-0
4 De'Nisha Smith 11 Cosby 36-1
5 India Lowe 9 Atlee 36-1.5
6 Sholanda Cary* 11 Henrico 36-3.5
7 Lakia Allen 12 Elizabeth Seton High Scho 36-5
8 Taylor Tucker 11 Elizabeth Seton High Scho 36-6.25
9 Lachyna Roe 9 Henrico 36-11
10 Alexandria Moseley* 10 Cosby 37-1.5
11 Leah Lott 11 Landstown 37-1.75
12 Kristen Trice* 12 Deep Run 37-2
13 Morgan Harris 11 Manchester High School 37-11
14 Javonne Antoine 10 Elizabeth Seton High Scho 38-4
15 Janae Jones* 12 Clover Hill 39-1.5
Event #36 - High School Boys Triple Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Benjamin Blumenthal 12 McLean 37-2
2 Jaden Bills 9 Jamestown 37-3
3 Bruce Baker 11 Mills Godwin 37-3
4 Keith Taylor 10 Ocean Lakes 37-5
5 Myles Brown 9 York 37-5
6 Jeremy Sternlicht 11 Mills Godwin 37-11
7 Samuel Sanders 9 Manchester High School 38-0
8 Julius Mills 10 Mills Godwin 38-0
9 Dillion Richards 9 Thomas Dale 38-2.5
10 Joe Martin 10 Atlee 38-3.75
11 Matthew Fleming 9 Manchester High School 38-4.5
12 Raheem Smith 10 Thomas Jefferson (Richmon 38-5.75
Flight 2
1 Taurus Greene 10 Thomas Dale 38-6
2 Dalton Wilson 10 Atlee 38-10
3 Alexander Hedrick 11 McLean 39-2.5
4 Devon Thompson 11 Highland Springs 39-4.5
5 Breon Jackson 11 Hermitage 39-7
6 Devin Bethea 9 Thomas Dale 39-7.5
7 Romere Hopson 10 Battlefield 39-8.5
8 Troy Caupain 11 Cosby 39-10.25
9 Mohammed Sesay 12 T.C. Williams 39-11
10 Joseph Pollard 11 Cosby 40-0.5
11 Joseph Hall 12 Douglas Freeman 40-3.25
12 Damon Oxendine 10 Patrick Henry (Ashland) 40-5
13 Darius Priest 12 Hopewell 40-7
Flight 3
1 Quincey Hayes 12 Chancellor 40-7
2 Jamal Menzies 11 Mills Godwin 40-8
3 Otis Williams 12 Hermitage 40-10.5
4 Dominique Stith 11 Highland Springs 40-11
5 Willie Stubblefield 12 Highland Springs 40-11
6 Zaytoine Tillman 12 Patrick Henry (Ashland) 40-11.75
7 Darian Baker 10 Lee-Davis 41-0
8 Darrius Moffett 12 Clover Hill 41-6
9 Deylon Brooks 12 Thomas Dale 41-6.5
10 Leon Pollard 12 Highland Springs 41-9
11 Tra Bowden 12 Patrick Henry (Ashland) 41-10
12 Eric Taylor 12 Prince George High School 42-0.5
13 Dre Bennett 12 Atlee 42-4.5
Flight 4
1 Kahron Lee 12 T.C. Williams 42-5
2 Eli Harold 12 Ocean Lakes 42-6
3 Ralph Stovall 11 Highland Springs 42-6.25
4 Carlton Hassell* 12 L.C. Bird 42-6.75
5 Brandyn Laury* 12 Cosby 42-10.5
6 Tyrell Eaton 12 Lee-Davis 42-10.5
7 Sterling Giles 12 Potomac Senior High Schoo 44-3.5
8 Raymond Buckner 11 Chancellor 44-5.5
9 Muqtadir Mustafa 11 Meadowbrook 44-7
10 Montez Roberson 12 York 44-7.5
11 Raysean Martin 12 Highland Springs 45-1.25
12 Zakari Greene 12 Clover Hill 45-2.5
13 Racheed Davis 11 Ocean Lakes 46-5
Event #37 - High School Girls Shot Put
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Heather Patton 12 Lake Braddock 26-6.5
2 Joselyn Avalos L.C. Bird 27-3
3 Jasmin Robinson 11 George Mason 27-3
4 Danielle Meeks 11 Mills Godwin 27-3.25
5 Sydney Randall 12 James River (Midlothian) 27-4
6 Kathleen St Helen 11 Highland Springs 27-4.5
7 Jessica Northcott 12 York 27-6
8 Shaquantae Mitchell 11 Douglas Freeman 27-7.5
9 Jessica Krauss* 10 Mills Godwin 27-7.75
10 Sarah Richardson 11 Collegiate 28-0.25
11 Ellen Knapp 11 McLean 28-0.75
12 Bethelle Smith* 11 Mills Godwin 28-2
13 Krista Rhue 9 Kempsville High School 28-5
14 Nicole Taliaferro 12 Jamestown 28-6
15 Brittany Dawkins 10 Manchester High School 28-6.75
16 Maria Mencher 10 Kempsville High School 28-11
Flight 2
1 Taylor Jasper 11 Saint Catherine s 28-11.5
2 Lauren Coleman 9 Elizabeth Seton High Scho 29-0
3 Cicili Bradshaw 12 Trinity 29-0.75
4 Elise Rodriguez 10 James River (Midlothian) 29-4.5
5 Malina Dang * 10 Clover Hill 29-4.75
6 Aaliyah Logan-holly Highland Springs 29-5
7 Leah Goggin * 10 Maggie Walker 29-8
8 Haley Lucas 12 Gloucester 29-9
9 Lauren Cosby * 11 Glen Allen High School 30-4
10 Tiffany Quick 9 Midlothian High School 30-5
11 Kennae Rawlings* 10 Cosby 30-5
12 Kori Hughes* 11 Lee-Davis 30-6
13 Sareen Bhojwani * 11 J.R. Tucker High School 30-9.5
14 May Williamson 12 George Mason 30-10
15 Kaitlynn Scott 9 ARMSTRONG 31-0.5
16 Tiara Habeebullah 11 Manchester High School 31-1
17 Sherry Cooke 11 Mills Godwin 31-4
Flight 3
1 Emily Vial 10 Henrico 31-5
2 Jeanette Menye 11 Lake Braddock 31-7.25
3 Jada Roberts 12 T.C. Williams 31-8.5
4 Bianca Davis 10 James River (Midlothian) 31-10
5 Mallory Banton* 12 Hanover 31-10.75
6 Talia Cisneros Harriso 12 Douglas Freeman 32-0.25
7 Alexis Barck * 12 Douglas Freeman 32-2.5
8 Katherine Hall 12 Elizabeth Seton High Scho 32-8.25
9 Spencer Blanton 12 Saint Catherine s 32-9.5
10 Chiquitta Harris* 12 Patrick Henry (Ashland) 33-0
11 Khadijah Payne 10 Gloucester 33-0.5
12 Lenetta Mallory 11 Elizabeth Seton High Scho 33-2.5
13 Rebecca Kretzer 12 Clover Hill 33-3.25
14 Tynesha Gordon 9 T.C. Williams 33-6
15 Betsy Chilcoat * 10 Atlee 33-6.5
16 Alex DeFranceso* 12 James River (Midlothian) 33-7
17 Jasmin Brooks 12 Highland Springs 33-7
Flight 4
1 Tiffani Gibson 12 T.C. Williams 34-2
2 Arrianna Banks* 12 Henrico 34-3
3 Sidra Morris 9 Manchester High School 34-5.5
4 Julianne Gentry 12 Kempsville High School 34-8.75
5 Denise O'Rourke* 10 J.R. Tucker High School 34-11
6 Davoni Parker 12 Henrico 35-2
7 Katie O'Connor 12 Collegiate 35-2.5
8 Deonna Tinsley * 10 Hermitage 35-5.5
9 Tyja Smith 12 Prince George High School 35-9.5
10 Sarah Otighigbo 12 Elizabeth Seton High Scho 35-9.5
11 Mikayla King * 12 Atlee 36-1
12 Brianna Sutton 11 Jamestown 36-10
13 Logan Edwards* 12 Cosby 37-11
14 Shania Williams 10 Patrick Henry (Ashland) 38-8
15 Asia Smith 12 Highland Springs 41-1.5
16 Ayzha Ward 12 T.C. Williams 42-0
17 Galissia Cause 10 Battlefield 42-9.5
Event #38 - High School Boys Shot Put
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Dustyn Meadows 11 Jamestown 36-5.5
2 Swai Dhanoa 12 Clover Hill 37-0
3 Trey Bradby 12 Charles City County 37-2
4 Kelonjee Adkins 12 Henrico 37-4
5 Killian Carey 10 Cosby 37-4.75
6 Keith Williams 10 Charles City County 37-6
7 Onaje Daniel 12 Hopewell 37-9.5
8 Johnny Jesensky 12 Douglas Freeman 37-10
9 Samuel Johnson 11 Clover Hill 38-0
10 Clay Whitley 12 Deep Run 38-4
11 Jaelen Williams 11 Charles City County 38-6.75
12 Cole Matheny 12 McLean 38-7
13 Sumner Askin 11 George Mason 38-8
14 Tyler Slater 11 Highland Springs 38-11
15 kewuan Jasey 10 L.C. Bird 39-2.5
16 Javionte Johnson 12 Highland Springs 39-7
17 Timothy Richard 11 Grafton High School 39-8
Flight 2
1 Zeremy Battle 10 Hermitage 39-10
2 Johnathan Cowans 11 Hermitage 40-0
3 Ryan Taylor 12 Cosby 40-0
4 Justin Howlett Kempsville High School 40-0.75
5 Reece Burnett 10 Lake Braddock 40-2
6 Matthew Hyland 9 Atlee 40-2
7 Jeremy Epps 12 Atlee 40-3
8 Aj Payton 11 Potomac Senior High Schoo 40-5.5
9 Marcus Smith 12 Highland Springs 40-10
10 Andrew Morton * 11 Maggie Walker 40-11
11 Jordan Smith 11 Clover Hill 41-5
12 Dylan MacDonald 11 Grafton High School 41-6.25
13 Nick Wong 11 Bruton 41-7.5
14 Phillip Colon 10 Collegiate 41-8
15 Aaron Wells 12 Deep Run 42-0.5
16 Michael Warren 9 Midlothian High School 42-1.5
17 Zach Johnson 11 Lee-Davis 42-2
18 Datrail Hockaday 11 Churchland 42-5
Flight 3
1 Aaron D'amato 9 Mills Godwin 42-7.75
2 Matthew Daniels 12 Lake Braddock 42-8
3 Jabbar Coward 11 Highland Springs 43-0
4 Tevin Thorpe 12 Thomas Dale 43-3
5 David Thompson 11 Manchester High School 43-5.5
6 Caleb Johnson* 11 Prince George High School 43-7
7 Andy Ordaz 11 Lee-Davis 44-0
8 Nigel Williams 12 Benedictine 44-3.5
9 Ben Melton * 11 J.R. Tucker High School 44-4.5
10 Travis Barglof 12 Prince George High School 44-9.75
11 Teddy Avers 12 Lake Braddock 44-10.25
12 Troy Caupain 11 Cosby 45-4
13 Walter Williams 10 Churchland 45-7.5
14 Tres Humphrey 12 Thomas Dale 45-8
15 Eli Harold 12 Ocean Lakes 45-8
16 Jose Urratia 12 T.C. Williams 46-2.75
17 Tyler Powell 10 Cosby 46-3
18 Paul Timmons 11 Collegiate 46-3.75
19 Charles Argenzio * 12 Douglas Freeman 46-4.25
Flight 4
1 Russell Munn* 11 Lee-Davis 47-0
2 David Rimarski 10 Kempsville High School 47-3.25
3 Michael Crokett 12 T.C. Williams 47-4.5
4 William Moore 12 Churchland 47-4.75
5 Cody Wilborn 11 Manchester High School 47-10
6 William Shook 10 Matoaca High School 48-0.5
7 Omar Torres 12 Benedictine 48-2.5
8 Jarrell Bennett 11 Gloucester 48-3
9 Blake Condrey* 12 Cosby 48-10
10 Mohammed Sesay 12 T.C. Williams 49-4.25
11 Ezra Hill 11 Manchester High School 49-8.25
12 Scott Lafoon 12 McLean 50-4
13 Austin Cannon 9 Atlee 50-4.5
14 Cole Stout * 12 Atlee 51-1
15 Ian Stoner* 11 Deep Run 51-6
16 Rashad Manning 9 Riverdale Baptist 52-5
17 Jonathan Anderson 12 T.C. Williams 53-1
18 Paul Cozens * 12 Douglas Freeman 53-4
19 Taylor Frenia 12 Kempsville High School 61-3.25
Event #39 - High School Girls Discus
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Iye Massaquoi 9 T.C. Williams 80-0
2 Tynesha Gordon 9 T.C. Williams 80-0
3 Tiara Habeebullah 11 Manchester High School 80-0
4 Sydney Randall 12 James River (Midlothian) 80-0
5 Mallory Banton* 12 Hanover 80-4
6 Tiana Tinsley 11 Glen Allen High School 80-5
7 Lauren Cosby * 11 Glen Allen High School 80-6
8 Casey Ripp 10 James River (Midlothian) 83-6
9 Sherry Cooke 11 Mills Godwin 83-8
10 Nicole Taliaferro 12 Jamestown 83-10
11 Jessica Northcott 12 York 84-0
12 Kennae Rawlings* 10 Cosby 84-2
Flight 2
1 Lauren Coleman 9 Elizabeth Seton High Scho 84-3
2 Jazmin McCormick* 10 Hanover 85-2
3 Chiquitta Harris* 12 Patrick Henry (Ashland) 85-4
4 Maria Mencher 10 Kempsville High School 85-4
5 Chryssie Grandy* 12 James River (Midlothian) 86-0
6 Davoni Parker 12 Henrico 86-2
7 Sareen Bhojwani * 11 J.R. Tucker High School 88-1
8 Sidra Morris 9 Manchester High School 89-1
9 Betsy Chilcoat * 10 Atlee 89-5
10 Alexis Barck * 12 Douglas Freeman 90-3
11 Katie Pitts * 12 J.R. Tucker High School 90-7
12 Kennedy Goldsborough 10 Cosby 91-2
Flight 3
1 Arrianna Banks* 12 Henrico 91-11
2 Katherine Hall 12 Elizabeth Seton High Scho 92-0
3 Kori Hughes* 11 Lee-Davis 92-5
4 Sarah Otighigbo 12 Elizabeth Seton High Scho 93-8
5 Leah Goggin * 10 Maggie Walker 93-9
6 Malina Dang * 10 Clover Hill 94-1
7 Johnee' Lewis 12 T.C. Williams 94-7
8 Mikayla King * 12 Atlee 94-9
9 Julianne Gentry 12 Kempsville High School 99-11
10 Samia McEachin 10 Mills Godwin 101-1
11 Jenira Shufford 12 Heritage (Newport News) 101-1
12 Katie O'Connor 12 Collegiate 102-1
Flight 4
1 Elysa Baker * 12 J.R. Tucker High School 103-3
2 Tiffany Quick 9 Midlothian High School 104-0
3 Lenetta Mallory 11 Elizabeth Seton High Scho 106-8
4 Deonna Tinsley * 10 Hermitage 107-5
5 Ayzha Ward 12 T.C. Williams 109-6
6 Shania Williams 10 Patrick Henry (Ashland) 109-10
7 Erin Devivies 12 Chancellor 109-11
8 Galissia Cause 10 Battlefield 115-0
9 Katrice Barrow 11 Heritage (Newport News) 115-10
10 Asia Smith 12 Highland Springs 118-1
11 Logan Edwards* 12 Cosby 123-3
12 Denise O'Rourke* 10 J.R. Tucker High School 125-8
Event #40 - High School Boys Discus
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Sumner Askin 11 George Mason 116-7
2 Nick Wong 11 Bruton 116-8
3 Ryan Long* 10 Hanover 117-3
4 Zeremy Battle 10 Hermitage 117-4
5 Travis Barglof 12 Prince George High School 117-8
6 Cole Matheny 12 McLean 118-9
7 Jacob Iden 10 Chancellor 119-6
8 Justin Howlett Kempsville High School 121-3
9 Dylan MacDonald 11 Grafton High School 121-8
10 Johnny Jesensky 12 Douglas Freeman 121-10
11 Aaron Wells 12 Deep Run 122-1
Flight 2
1 Andrew Morton * 11 Maggie Walker 122-5
2 kewuan Jasey 10 L.C. Bird 122-9
3 David Rimarski 10 Kempsville High School 122-11
4 Austin Cannon 9 Atlee 123-2
5 Nick Weggen 12 Atlee 123-8
6 Kane Layburn 11 Midlothian High School 124-9
7 Michael Crokett 12 T.C. Williams 125-2
8 Tyler Powell 10 Cosby 125-3
9 Darrin Jackson 11 Chancellor 125-11
10 William Newlon 11 Cosby 126-5
11 William Shook 10 Matoaca High School 127-8
12 David Thompson 11 Manchester High School 130-6
Flight 3
1 Brad Parlow* 10 Matoaca High School 131-1
2 Ezra Hill 11 Manchester High School 131-5
3 Datrail Hockaday 11 Churchland 131-7
4 Corbin Ramos 11 Matoaca High School 133-8
5 Caleb Johnson* 11 Prince George High School 134-3
6 Ian Stoner* 11 Deep Run 134-10
7 Kevin Mitchell 12 Douglas Freeman 134-11
8 Jeremy Epps 12 Atlee 135-9
9 Rashad Manning 9 Riverdale Baptist 135-10
10 Matt Haller 12 Goochland 136-0
11 Blake Condrey* 12 Cosby 136-1
12 William Moore 12 Churchland 136-7
Flight 4
1 Rashard Thorton 12 Hanover 137-3
2 Damonte Ward 10 Highland Springs 141-2
3 Killian Carey 10 Cosby 142-5
4 Ben Melton * 11 J.R. Tucker High School 142-10
5 Preston D. Richardson 10 Broadwater Academy 147-4
6 Walter Williams 10 Churchland 147-7
7 Jarrell Bennett 11 Gloucester 148-5
8 Paul Cozens * 12 Douglas Freeman 148-7
9 Jose Urratia 12 T.C. Williams 150-0
10 Scott Lafoon 12 McLean 156-1
11 Cole Stout * 12 Atlee 164-8
12 Taylor Frenia 12 Kempsville High School 165-5